Геолог за освітою, він доволі пізно захопився альпінізмом. Але у всіх його сходження була своя особливість: Терзиул принципово не користувався кисневими балонами, — це при тому, що інші альпісти без них навіть не намагаються штурмувати вершини. Колеги жартували, що за умов розріджено повітря добре себе почувають лише хмари, реактивні літаки і Терзиул.

Але дивував він не тільки фізичною формою. Серед альпіністів ходили легенди про лазню, яку він влаштовував біля підніжжя гори. Цього раніше навчився в геологів. Нагрівав на вогні декілька каменюк, накривав їх тентом — і небачений комфорт посеред гір забезпечено.

На вершину завжди підіймався з мінімумом спорядження. Зате обов'язково брав зі собою камеру. А часто і лижі. Нехай важкі, і незручні, але ж яке задоволення спускатись з восьмитисячника з вітерцем.

Холоднокровність і наполегливість — дві риси характеру, без яких вам нІчого робити на таких висотах. Кожне таке сходження може обірватися будь-якої миті. На Аннапурні помирає кожен другий альпініст, на Чогорі кожен п’ятий. Не можна підніматися зі страхом. Гори приймають тих, хто приходить з повагою.

Кількість підкорених вершин постійно зростала. У 2004 залишалась остання — Макалу. Зі штурмового табору вийшли разом з американцем Джеєм Сігером. Йшли порізно, кожен у своєму темпі. У табір вони так і не повернулись.

За 3 дні інші члени експедиції вирушили на пошуки. Одразу натрапили на тіло американця. На вершині гори знайшли особисті речі Терзиула, але його самого так ніде й не було. Підозрюють, що зірвався в ущелину.

Читайте також: Як українець став світовою сенсацією на Олімпіаді 1972 року

Треба сказати, що в офіційному списку підкорювачів Терзиула немає. А все через непорозуміння. Підкоривши Шиша Пангму, українець піднявся до її центральної вершини. Це теж понад 8 тисяч. Але сусідня на 13 метрів вища. Виправити це він планував наступного року, і без сумніву таки б піднявся ще раз. Та гори не відпустили.