Трудова реформа була однією з головних обіцянок Еммануеля Макрона до виборів. Він казав, що створить нові робочі місця і надасть новий імпульс економіці. Після перемоги досягнути цього вирішив за рахунок розширення повноважень роботодавців!
Нові правила нададуть менеджменту більшу свободу у наймі та звільненні працівників. Профспілки тепер матимуть менше впливу на переговорах. Адже питання оплати та умов праці працедавець обговорюватиме з робітником напряму. Крім того, реформа суттєво зменшує виплати під час звільнення, у тому числі і ті, які присуджують суди. В уряді свої аргументи.
Ця трудова реформа – це початок соціального діалогу, що відбувається в широкому контексті трансформації та реновації нашої соціальної моделі. Вона має на меті посилення динаміки компаній, аби вони могли інвестувати та створювати нові робочі місця. Так ми досягнемо соціального та економічного прогресу в країні,
– сказав міністр праці Франції Мюріель Пеніко.
Однак профспілки трудовою реформою не задоволені. Вони вважають, що її проводять на користь великих компаній. А права робітників порушуватимуть – їм пропонуватимуть менш привабливі умови праці.
Читайте також: Париж охопила хвиля протестів: французи закидали камінням поліцейських
Профспілка "Всезагальна конфедерація праці" 12 вересня провела масштабну акцію непокори по всій Франції. У протестах взяли участь щонайменше дві сотні тисяч людей. Другу демонстрацію організували напередодні. Активісти кажуть – відстоюватимуть інтереси людей і надалі. Завтра планують провести ще одну акцію.
Зараз рівень безробіття у Франції становить 9,5%. В середньому у Євросоюзі цей показник майже на 2% нижчий. Макрон обіцяє, що трудова реформа вже за 5 років знизить безробіття у Франції до середньо-європейського рівня.