Дмитро Марченко керував обороною Миколаєва з 25 лютого до початку квітня. Він запевняє, що треба "добивати Росію".

До теми "Крим ваш" тільки в уяві кремлівських діячів: півострів повернемо одразу, – Данілов Медведєву

З окупованими територіями є тісний зв'язок

Генерал-майор розповів, що з тимчасово окупованими територіями підтримують тісний зв'язок. В Херсоні, зазначив Марченко, є люди, які "сховали зброю та чекають на сигнал". На думку військового, звільняти Херсонщину будуть одразу з двох боків.

Ніхто не збирається здавати, і ніхто не збирається їх залишати. Якщо у когось пробігають думки, а давайте на цьому зупинимо війну – ні, це наша країна, це наші землі!
– наголосив Марченко.

Щоправда, на Херсонщині українська армія справді втратила час і це дозволило росіянам закріпитись. Наразі там працюють злагоджені підрозділи ЗСУ, які завдають ударів по необхідних точках.

Тим часом ЗСУ завдали нових ударів по Зміїному: ворог, ймовірно, залишив острів

Українцям не вистачає сил та засобів, – Марченко

Скажу, як є: якби в нас зараз було достатньо сил та засобів, яких, на жаль не вистачає, це техніка, озброєння, артилерія, ППО, підтримка з повітря, то якби ми розігналися, повірте, то вони б зупинилися вже за Керченським мостом,
– додав генерал-майор.

Марченко переконаний, у випадку контрнаступу ЗСУ росіяни тікатимуть, адже у них нема ані бажання, ані мотивації воювати. Більшість полонених з війська ворога – це, як правило, малоосвічена молодь – з низьким рівнем моралі.

Російські солдати – малоосвічені та з кредитами

"Це люди з іпотеками, це люди з кредитами. Це мало навчені люди, які мало розуміють. Колись я подивився Маріуполь, я зрозумів це – не люди. Коли я побачив Бучу, Ірпінь, ви ж розумієте, це не Путін ставив їм такі завдання", – пояснив Марченко.

Ще на початку війни її можна було зупинити шляхом проведення перемовин, проте зараз точка неповернення вже пройдена. Генерал-майор впевнений, що повертати треба не лише Херсон, а й Луганськ, Донецьк і Крим. Якщо інакше відпустити ворога – то він "залиже рани" і знову прийде на українську землю.

Читайте також Потьомкине – під контролем ЗСУ: бійці відбили ворожі контратаки і вполювали "Тигра"

Яка ситуація зараз в окупованому Криму: останні новини

Дивіться у відео: росіян вигнали з острова Зміїний