Про це в інтерв'ю для 24 каналу розповів очільник фонду "Повернись живим" Тарас Чмут. Він розповів, як працює ППО сухопутних військ.
До теми Скільки російських ракет тепер збиває українська система ППО
"Тобто це зенітні установки, це переносні зенітно-ракетні комплекси. На рівні кожного батальйону мали б бути зенітний ракетний або артилерійський, або й обидва взводи, які забезпечують ППО на рівні підрозділу", – сказав Чмут.
Прикриття військ
Очільник фонду розповів, що коли говоримо про бригаду, то там має бути зенітно-ракетний дивізіон у складі декількох батарей, які забезпечуватимуть прикриття на рівні оборонної смуги бригади. На рівні оперативних командувань (у нас їх 4 – "Схід", "Захід", "Північ", "Південь") є 4 зенітні ракетні полки, озброєнні зенітними ракетними комплексами "Оса-АКМ" з дальністю роботи в 5 кілометрів і висотою 10.
Вони не забезпечують протиповітряну оборону на певних ділянках і з більшою глибиною. Тобто це прикриття військ у першу чергу,
– розповів Чмут.
Чи вистачає ППО
За словами Чмута, в Україні не все добре з системами ППО, оскільки важливо мати їх не на папері. Переважно на озброєнні є радянські системи, які в майбутньому не можемо експлуатувати через відсутність достатньої кількості боєприпасів, ракет і можливості їхнього поповнення, бо вони радянського виробництва.
"Ті системи, які ми зараз отримуємо від західних партнерів, їх неспівмірно мало й вони не зовсім відповідають характеристикам, які б ми хотіли", – додав Чмут.