Таку думку сайту "24" висловив виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Олександр Леонов.
За словами експерта, Україна завершила масштабний етап переходу на європейські стандарти. Зокрема, запрацював безвізовий режим з ЄС, а з 1 вересня починає діяти Угода про асоціацію і зону вільної торгівлі з ЄС. І ці реформи є фактором ідентифікації України або як європейської, або ж пострадянської.
Потрібно буде приймати непопулярні для суспільства рішення. А серед політиків наразі мало тих, хто б міг зрозуміло пояснити українцям необхідність цих реформ і їхній результат. Тому навколо цих питань буде багато маніпуляцій і політичних спекуляцій. Певні політичні сили зробили вже земельну реформу генеральним пунктом своєї передвиборчої кампанії,
– зазначає Леонов.
До того ж, зауважує політолог, у нас проблеми з виконанням реформ. І це позначатиметься на результативності прийняття законопроектів. Втім, на його думку, є шанси на результативність їхнього ухвалення. Хоча це будуть ситуативні голосування.
"В ухваленні цих реформаторських питань деякі депутати з опозиції можуть приєднатися до коаліції. В першу чергу, це фракція "Самопоміч". Саме "Самопоміч" завжди попри опозиційну риторику активно голосує за достатньо принципові законопроекти, які стосуються кардинальних змін і відповідають партійним засадам. Тому що, на відміну від "Самопомочі", фракції "Батьківщини" і Радикальної партії – суто популістські сили", – наголошує Олександр Леонов.
При цьому експерт наголошує: позитивний ефект від прийняття цих реформ можна буде відчути вже за рік. Зокрема, запуск ринку землі дозволить суттєво пожвавити економіку, і може стати причиною ескадного ефекту залучення іноземних інвесторів.
Читайте також: День Незалежності: про злами і нові виклики для Української держави