Про це 24 каналу розповів радник міністра внутрішніх справ Ростислав Смірнов. За його словами, масштабний контрнаступ ЗСУ на Півдні вже не за горами.

До теми Звільнення Херсонщини вже почалося, і це буде не як в кіно: яку тактику обрали ЗСУ

"Ворог буде масово відступати"

Смірнов припустив, що українським військовим буде неважко відвоювати Південь України.

Я переконаний, що коли ми будемо робити перші спроби штурму, при перших же поразках ворог буде масово відступати,
– наголосив він.

Радник міністра внутрішніх справ додав, що росіяни деморалізовані. До того ж вони чудово розуміють, що ризикують опинитися в оточенні.

Тактика контрнаступу ЗСУ

За словами Смірнова, під час контрнаступу ЗСУ не збираються використовувати тактику, якої дотримується ворог – знищення міст на 90%.

Ми не будемо йти так, як росіяни це робили у Маріуполі, Сєвєродонецьку. Ми будемо проводити деякі операції, які зараз обговорюємо, щоб звільнити наші території з мінімальними втратами,
– зазначив радник голови МВС.

Важливу роль у звільненні регіону може зіграти місцеве населення.

Люди на нашій стороні. І нам буде набагато легше, тому що вони нам вже допомагають. Ми знаємо про певний партизанський рух. Там є багато людей, які тільки й чекають повернення ЗСУ,
– сказав Смірнов.

Через масову підтримку України серед місцевого населення російські загарбники не матимуть жодних шансів втриматися на Херсонщині.

Зверніть увагу Радник Монастирського вважає, що для початку контрнаступу України засобів вже достатньо

"Окупантам не вдасться так воювати і проводити міські бої, переховуватися, як це робили наші солдати. Люди будуть здавати їх та їхні позиції", – пояснив радник міністра внутрішніх справ.

"Ми повернемося у рідний Херсон"

Смірнов звернувся до херсонців і подякував їм за хоробрість, яку вони показали під час окупації. Він також попросив жителів Херсонщини ще зовсім трохи потерпіти.

Ми обов'язково повернемо наші території. Ми повернемося у наш рідний Херсон. Ми зробимо все, щоб ви були в безпеці,
– запевнив радник голови МВС.

Ростислав Смірнов розповів про підготовку до контрнаступу на Півдні: дивіться відео

Ситуація на Херсонщині: останні новини

  • Ввечері 26 липня ЗСУ завдали потужних ударів по Антонівському мосту в Херсоні. Він служить переправою, що сполучає Херсон з окупованими частинами Лівобережжя.
  • Внаслідок атаки українських військових Антонівський міст отримав значні ушкодження. Через це окупанти можуть мати великі проблеми із логістикою. Адже саме через цей міст ворог міг забезпечувати чи взагалі вивести свої війська з захопленої території на захід від річки Дніпро.
  • Радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк порадив окупантам "вчитися вплав перетинати Дніпро". Або ж добровільно покинути Херсон, поки є змога втекти.