Це показують результати соціологічного дослідження, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва" спільно з соціологічною службою Центру Разумкова, передає "Європейська правда".

За результатами опитування, запровадження безвізового режиму важливе для 57% українців. На Західній Україні такої позиції дотримується більшість — 80%. Уже у центральних регіонах безвізовий режим є важлививм для 64% населення.

На півдні встановився баланс між тими, для кого можливість їздити без віз важлива (44%), і тих, для кого це не має значення (47%). Водночас на сході і Донбасі важливим безвізовий режим вважають по 39% місцевих жителів. Більшість населення цих регіонів (55-56%) не вважає, що скасування візового режиму є значущим.

У випадку, якщо безвізовий режим з ЄС запровадять 2016 року, то заявлена готовність скористатися ним і поїхати до країн Шенгенської зони коливається від 18% серед жителів Донбасу до 45% мешканців західних регіонів.

До країн Шенгенської зони більшість українців готові були б їхати з метою туризму.

До речі, 25 лютого Президент України Петро Порошенко підписав три закони з так званого "безвізового пакета".

Напередодні у Євросоюзі чітко пояснили, чого ще не вистачає Україні для безвізового режиму.

Соціологічне дослідження проводили 14-22 листопада 2015 року в усіх регіонах України, крім окупованих територій — Криму, частини Донецькій і Луганській областях.

Опитано 2009 респондентів віком від 18 років. Похибка вибірки становить 2,3%.