Декомунізація у Харкові

— По Україні є цілі анклави, зокрема Харків, де влада завжди виступала за комуністичні ідеали.

— Якщо процес перейменування назв у місті не вирішиться на громадських слуханнях, то він буде розвиватись у судовій площині.

Я думаю місцева громада набагато зріліша, ніж її очільники.

Люстрація

— Система опирається, закон про люстрацію вдарив найбільше по правоохоронній системі — прокуратурі, МВС та судам. Ця система намагається себе захищати.

— Тому Конституційний суд намагається скасувати цей закон, адже частина суддів мають конфлікт інтересів, бо вони можуть попасти під дію цього закону.

І зараз ГПУ розслідує справу про нібито тиск на КСУ, замість того щоб довести, як ці судді допомогли Януковичу узурпувати владу.

— До ГПУ викликають не лише мене по цій справі, але й інших працівників Мін'юсту. Допитують їх по 7-9 годин, також є факти тиску на них.

Реформи

— Є лише один вихід — повна реформа правоохоронної системи. Зараз Верховна Рада прийняла рішення щодо Державного бюро розслідувань, яке з 1-го березня 2016 року має забрати функцію слідства у прокуратури.

Цей орган буде створюватись за принципом відкритих конкурсів. За цей час ми маємо завершити реформу прокуратури.

Судова реформа

— Слід дочекатися внесення тексту змін до Конституції. Я переконаний, що у ньому будуть механізми перезавантаження судової системи. Насамперед, це її спрощення, бо вона одна з найбільш складних у Європі.

— Ми не така багата країна, щоб дозволити собі мати складну судову систему.

Безвізові закони

— ЄС підтримав урядові закони, які були внесені до Верховної Ради. Зараз прийняті закони із поправками, які внесли депутати, спрямовані до Європейської комісії.

Ми очікуємо швидкої відповіді, але якщо результат буде негативним, то Верховна Рада готова їх пере голосувати.

— Жодних політичних обмежень немає, а усі технічні моменти — ми виконаємо. І у нас є усі шанси у наступному році отримати безвізовий режим з Євросоюзом.