Серед напрямків передвиборчих маніпуляцій різних політсил напередодні виборів експерти особливо акцентують на екологічній тематиці. Яка, як зазначається, раптово саме з наближенням дня волевиявлення особливо зацікавила і досвідчених політиків, і нові обличчя.
Екотематику підіймали ціла низка партій – понад 10 партій в різних регіонах підняли ці прапори. Я думаю, що з одного боку це фактор вичерпання інших проблематик – економічна, політична проблематика – зайшли сьогодні у глухий кут,
– пояснює директор Українського інституту політики Руслан Бортник.
Втім, він додає, що все-таки українці дуже скептично налаштовані до тих екологів, псевдоекологів чи "зелених" партій, які з'являються напередодні виборів.
"Перше – люди, які пропонують одразу закрити проблему шляхом закриття підприємства, транспортного коридору, але не пропонують, як її вирішити. Другий тип маніпуляторів – це можуть бути люди, які використовують якісь хайпові речі, які працюють за кордоном, але вони зовсім не розуміють, як це може бути застосовано для України. Третя група маніпуляторів – це люди, які прийшовши до влади, можуть співпрацювати з цими підприємствами-забруднювачами, щоб обмежити фінансову чи кримінальну відповідальність цього підприємства за забруднення", – розповів про кілька типів екоманіпуляторів провідний науковий співробітник Інституту економіки НАН Олександр Дячук.
Фахівці констатують, що проблеми екології в Україні набули такого масштабу, що вже невдовзі "житницю Європи" можуть перетворити на безлюдну пустелю. І змінити ситуацію здатні лише комплексні зусилля всієї країни, а не передвиборчий популізм політиків.