Фірма наразі судиться за підтвердження дійсності своїх патентів на виробництво квасу.

Передача грошей мала відбуватися через спійманого прокурорами посередника Олега Шкляра – арбітражного керуючого з Житомира. За даними слідства, він є давнім приятелем Павла Гречківського. Прокурори стверджують, що саме після розмови з членом Вищої ради юстиції Шкляр зробив представнику ТОВ "Богадар" пропозицію сплатити 500 тисяч доларів. За цю суму суди трьох інстанцій мали винести рішення на користь компанії – 150 тисяч доларів за рішення першої інстанції, стільки ж за рішення апеляції і 200 тисяч доларів за рішення Вищого господарського суду.

Згідно з обвинуваченнями, отримати ці кошти мав саме Павло Гречківський. Однак, прокурори вирішили не чекати доки гроші дійдуть безпосередньо до члена Вищої ради юстиції.

Є моменти технічного виконання затримання і слідкування за грошима. Їх планувалося передати іншим посередникам в один із обласних центрів України. А реально простежити спочатку за посередником, який виїжджає з Києва в обласний центр, потім з кимось зустрічається невідомо в який час, ці гроші передає, а потім вони невідомо куди йдуть, – важко. І чи Гречківський би їх взяв, чи поставив би на рахунок в банк, чи поміняв – також невідомо. Ми розуміли, що є величезні ризики втрати,
– пояснив начальник департаменту ГПУ з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Володимир Гуцуляк.

Відповідно до офіційної заяви Генпрокуратури, арбітражний керуючий отримав першу частину коштів у розмірі 150 тисяч доларів. Насправді ж, передана сума була втричі меншою і складала 51 тисяч доларів. Про це йдеться в ухвалі суду.

Читайте також: Шахрайство на довірі: скільки нардепів потрібно, щоб підробити документ

У відповідь на пропозицію журналістів програми "Наші гроші. Досудилися" прокоментувати звинувачення Павло Гречківський через прес-секретаря Дар’ю Глущенко повідомив про відмову.

Повний випуск програми "Наші гроші. Досудилися" дивіться тут.