Яценюк наголосив, що вступ України до Митного союзу – це вступ до об’єднання "на кшталт нового Радянського союзу".

"Прем’єр-міністр Медведєв заявив, що Митний союз не має нічого спільного з СРСР. Це правда, адже в СРСР була ідеологія. Цікаво, яка ідеологія Митного союзу? " – сказав голова фракції "Батьківщина".

Політик вважає, що вступ до Митного союзу у короткотривалій перспективі значатиме менше демократії і більше влади.

"Дешевші енергоносії, легкий доступ до фінансових ресурсів, а також політичний захист для чинного президента, менше демократії і більше влади", - зазначив він.

У довгостроковій перспективі, вважає Яценюк, ситуація інша.

"Європейський ринок набагато більший, там більші інвестиції. Питань, які ми можемо вирішити в ЄС, набагато більше, ніж тих, які вирішаться в Митному союзі. Євросоюз – це краще об’єднання, і я хочу, щоб Україна вступила до кращого об’єднання", - зазначив нардеп.

"Ми як опозиція переконані, що Україна має стати членом Євросоюзу – в довгостроковій перспективі, і ми це розуміємо. Україна має рухатися до ЄС. Це стосується не тільки економіки, а й політики. Україні необхідна стійка демократія, якої нині в країні немає", - додав Яценюк.

Опозиціонер не заперечує співпраці з Росією.

"Але це має бути рівна співпраця, яка вигідна для обох. Чи можемо ми цього досягти? Так, ми можемо ", - зазначив він.

До слова, керівник енергетичних програм Центру "Борисфен-Інтел" Сергій Дяченко вважає, що після вступу до Митного союзу в України виникнуть проблем з власною самобутністю та поверненням до євроінтеграції.