Європейські парламентарі ухвалили резолюцію, у якій зазначили, що ЄС має бути готовим відмовитись визнавати новий російський парламент.

До речі Протидія і стримування: в Європарламенті презентували нові принципи політики ЄС щодо Росії

Яка умова

Вибори не визнають, якщо вони пройдуть з порушеннями демократичних принципів і міжнародного права.

Євродепутат з Литви Андрюс Кубілюс наголосив, що ЄС має виходити з припущення, що зміни в Росії можливі. Проте, в разі порушень, слід вимагати відсторонення країни від міжнародних парламентських асамблей, у тому числі в Раді Європи.

Якщо парламентські вибори в Росії на цьому тижні будуть визнані сфальсифікованими, ЄС не повинен визнавати російську Думу,
– сказав Кубілюс.

За словами політика, репресії Кремля щодо всіх кандидатів від опозиції підривають легітимність і справедливість виборів.

Що відомо про вибори до російської Держдуми

  • Вибори до Держдуми Росії відбудуться 19 вересня 2021 року.
  • Обурливо, що Кремль вирішив залучити до процесу українців, які живуть на тимчасово окупованих територіях.
  • За кілька місяців до виборів Москва активно видавала російські паспорти на Донбасі.
  • Проєктом постанови ЦВК Росії жителям окупованої Донеччини та Луганщини, які мають російські паспорти, дозволили голосувати на цих виборах у Держдуму.
  • Росія навіть незаконно дозволяє голосувати онлайн, попередньо зареєструвавшись.
  • Україна висловлює рішучу ноту протесту проти зухвалих дій держави-агресора. Верховна Рада проголосувала за звернення до світової спільноти через підготовку виборів на Донбасі та у Криму. Парламентарі закликали визнати це голосування нелегітимним.