Єврокомісія схвалила проєкт 8 квітня. Передбачають, що це збільшить кількість рейсів, розширить географію та можливості для громадян та бізнесу.

До слова ЄС із вами, – Боррель у розмові з Кулебою запевнив Україну в підтримці

Яке рішення прийняла Єврокомісія

"Єврокомісія схвалила оновлений проєкт рішення Ради про підписання Угоди між Україною, ЄС і його державами-членами про Спільний авіаційний простір (САП). Наступний крок – внесення проєкту на розгляд Ради ЄС та його остаточне схвалення", – повідомили у Представництві України при ЄС.

Коли підпишуть угоду

Міністр інфраструктури Владислав Криклій 9 квітня заявив, що триває підготовка до підписання угоди. Про це повідомляє пресслужба Мінінфраструктури.

"Як для нас, так і для європейської сторони найскоріше укладення цієї угоди є одним із головних спільних завдань на сьогодні. Розраховуємо на її підписання вже у другій половині червня", – сказав міністр.

Раніше Владислав Криклій вже повідомляв, що Україна виконала всі зобов'язання та формальності, які потрібні для підписання документу.

Що цьому передувало

  • Ще з 2007 року говорять про підписання угоди про спільний авіапростір. Її мали підписати у 2013 році, але цього не сталось через суперечку між Великою Британією та Іспанією. Та у січні 2020 року Велика Британія вийшла зі складу ЄС.
  • У жовтні 2020 року міністр закордонних справ Дмитро Кулеба говорив, що угоду точно підпишуть у 2021 році.
  • Угоду мали підписати у лютому 2021 року, але цього не сталось.
  • У березні 2021 року міністр інфраструктури Владислав Криклій сказав, що угоду підпишуть у червні. На думку міністра угода "розв'яже руки вітчизняним авіаперевізникам", адже їм не потрібно буде проходити бюрократичні процедури, щоб отримати дозвіл на роботу з європейськими аеропортами.

Що таке Європейський спільний авіаційний простір?


Угода між ЄС і третіми країнами. Вона встановлює спільні стандарти безпеки та лібералізує ринкові відносин у сфері авіації. Тобто має забезпечити європейські стандарти безпеки польотів, рівень обслуговування пасажирів, збільшення кількості рейсів і маршрутів, а також розширити ціновий діапазон послуг.