Окрім України, в цій резолюції запропоновано зближення для Грузії та Молдови. У пропозиції також міститься заклик далі чинити тиск на Росію, яка підтримує сепаратистські утворення в усіх трьох згаданих країнах, що намагаються вийти з під впливу Москви, повідомляє "Голос Америки".

Читайте також: Більше немає на що сподіватися у питанні Криму, – глава німецької розвідки

Депутати Європейського парламенту вказали на досягнення у трьох країнах, але також вказали на серйозну потребу подальших реформ. Тож парламентська резолюція пропонує дозволити приєднання східним партнерам до митного союзу ЄС або енергетичного союзу, за умови суттєвого поступу тих країн у відповідних реформах.

"Створити модель "СП+" (Східне партнерство+) для асоційованих країн, які досягли суттєвого поступу у реформах, пов’язаних з ЄС, щоб запропонувати їм можливість приєднання до митного союзу, енергетичного союзу, цифрового союзу, або, навіть, шенгенського простору та скасування роумінгових тарифів для мобільного зв’язку", – запропоновано в одному з параграфів резолюції.

Європейський парламент також пропонує, щоб з нагоди саміту Східного партнерства ЄС у Брюсселі 24 листопада було обговорене створення фонду допомоги Україні, Грузії та Молдові.

Читайте також: "Військова Шенгенська зона": чому і для чого створена програма європейської оборони

Пропозиції парламентарів не є зобов’язуючими для виконавчих органів Європейського Союзу, і головні рішення ЄС схвалюються лише за одностайної згоди усіх країн-членів організації.