Проте через три роки після початку Євромайдану і рішення українців інтегруватися на Захід до Європи повернулася "україновтома", пише кореспондент Die Presse.

А після обрання у США президентом Дональда Трампа та кризовими явищами у самій Європі Києву буде все важче шукати собі союзників.

Після початку війни на Донбасі в Європі "багато що змінилося, і тому угода в дусі мислення Трампа – відмовитися від підтримки України в обмін на примирення з Росією – звучить досить привабливо для багатьох прагматиків", йдеться в матеріалі.

За словами авторів, одна з причин "україновтоми" може ховатися в тому, що поки що в України немає власної історії успіху.

Читайте також: Поки нема безвізу, ще одна країна ЄС скасовує плату за візи для українців

Через невтішний результат референдуму в Нідерландах немає прогресу у основи української євроінтеграції – Угоди про асоціацію України з ЄС. Також всередині ЄС немає єдиної думки щодо продовження санкцій, введених проти Москви у зв'язку з анексією Криму, і там сталося протверезіння щодо недостатнього прогресу в Мінських домовленостях.

Певні успіхи були досягнуті в поліцейській реформі, створенні антикорупційних інституцій, запровадженні нової схеми регулювання газового ринку і деклараціях майна для політиків і високопоставлених держслужбовців, але багато ініціатив залишаються неефективними без санації юстиції,
– пише автор про реформи в Україні.

На його думку, на сьогодні в Україні йде боротьба між силами інерції і реформаторами, між старими і новими інститутами.