Перед тим лунали заяви, нібито окупантів вдалося вибити з "Азовсталі". Проте це не так, розповів 24 каналу заступник командира полку "Азов" капітан Святослав Паламар, позивний – "Калина".

До речі Третій день важких боїв на "Азовсталі" і зірвана евакуація, – звернення захисників Маріуполя

Ще раз: ніхто нікого не вибив, вони (росіяни – 24 канал) на заводі. Ідуть важкі бої,
– повторив "Калина".

Що цьому передувало

Радник глави ОП Олексій Арестович сказав, що російські війська 4 травня ввійшли на територію "Азовсталі", але були вибиті нашими захисниками. Однак він одразу додав, що цю інформацію влада ще уточнює. Було відомо лише, що на території тривають бої, але рівень їх просування – встановлювали.

В "Азові" опісля оприлюднили звернення. Паламар наголосив, що росіяни вчергове порушили обіцянку щодо перемир'я та не дозволили евакуюватись цивільним. Він звернувся до світу та Верховного Головнокомандувача.

"Калина" наголосив, що бійці показують героїчну мужність. Тому треба подбати про поранених солдатів, які помирають в страшних муках. Крім того, необхідно забрати тіла воїнів, щоб українці могли попрощатись з героями.

Штурм "Азовсталі"

  • Про те, що ворог прорвався на територію "Азовсталі", ЗМІ почали писати 4 травня. Зазначали, що зв'язку із захисниками немає.
  • Згодом у Генштабі підтвердили, що ворог штурмує заводу, але успіху не має.
  • Ввечері звернення записав командир полку "Азов" Денис Прокопенко. Він розповів, що йдуть важкі та кровопролитні бої. Однак попри в рази менші сили, українські герої продовжують виконувати наказ й тримати оборону.

Радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко розповів, що окупантам міг допомогти місцевий зрадник – електрик із заводу. Він нібито показав їм підземні тунелі, через які можна потрапити на "Азовсталь". Щоправда, цю інформацію теж перевіряють.

Зауважимо, що "Азовсталь" – це фортеця Маріуполя, яку захисники боронять вже 71 день. Крім військових, у бункерах заводу ховаються й сотні цивільних, які не встигли евакуюватись, адже окупанти не дозволили.

Понад сотню людей вдалось визволити. Евакуаційна колона з "Азовсталі" 3 травня прибула у Запоріжжя, де їх зустріли рідні, волонтери та журналісти.

Росіяни готують "парад" в Маріуполі

Російські окупанти готують "парад" 9 травня у перетвореному на руїни Маріуполі. Туди прислали чиновника з адміністрації Кремля Сергія Кирієнка та рупора пропаганди Володимира Соловйова.

Загарбники розбирають завали в центрі міста та цинічно готуються до "свята на кістках". Нагадаємо, що за 2 місяці російська армія вбила у Маріуполі понад 20 тисяч мирних жителів. Це більше, аніж нацисти за два роки окупації міста під час Другої світової війни.

До теми – термінове звернення від "Азову": відео