Нині, 4 травня, окупанти прорвалися на завод, який штурмували декілька днів поспіль. Про це видання "Українська правда" повідомляє з посиланням на власні джерела.

До теми Рідні та друзі військових, які залишились на "Азовсталі", просять врятувати захисників

Наразі на "Азовсталі" точаться важкі бої. Тим часом у підземеллях заводу перебувають цивільні, які ще не встигли евакуюватися.

У середу росіяни прорвалися на завод, який доти бомбардували й обстрілювали. На "Азовсталі" йдуть важкі бої. Зв'язку з українськими бійцями немає,
– повідомляють джерела УП.

В ефірі єдиного телеканалу мер Маріуполя Вадим Бойченко також повідомив, що нині зв'язок із захисниками зник. Хоч вчора, 3 травня, він ще розмовляв з ними.

На жаль, сьогодні з хлопцями пропав зв'язок. Нема зв'язку, щоб розуміти, що відбувається і в безпеці вони чи ні,
– повідомив він.

Що відомо про ситуацію на "Азовсталі"

Попри усі домовленості про режим припинення вогню, ввечері 1 травня окупанти почали знову обстрілювати завод. 2 травня азовці повідомляли, що ворог завдає ударів з авіації та веде вогонь з корабельної артилерії та танків. Частина цивільних, яка очікувала на евакуацію, опинилася під завалами.

На жаль, тоді загинули 2 цивільні жінки. Тоді ж бійці полку "Азов" дістали з-під завалів близько сотні громадян, серед яких літні люди й діти.

Але з ночі 3 травня ситуація лише загострилась – російські війська почали сильний штурм "Азовсталі", намагаючись прорватись на територію заводу. Окупанти обстрілювали споруди з усіх видів зброї, використовували бронетехніку, танки, намагались висадити десант з катерів, скидали надпотужні бомби й залучили велику кількість піхоти.

Українські захисники неодноразово закликали до припинення вогню, адже на території "Азовсталі" досі лишилися мирні люди. За приблизними підрахунками, у підвалах заводу є декілька сотень мирних українців. Точну цифру назвати важко: завод великий, і люди ховаються від бомбардувань на різних локаціях.

Евакуація цивільних із території заводу: головне

  • Майже 2 місяці на "Азовсталі" перебували 1 500 тисячі людей. На території заводу були й захисники міста. Українські військові допомагали цивільним провізією, але жили вони окремими комунами.
  • Понад місяць Україна та міжнародні партнери намагались домовитись з Путіним щодо евакуації людей з території заводу. І врешті завдяки міжнародному розголосу та політичному тиску ситуація зрушила з місця. За декілька днів з Маріуполя до Запоріжжя вдалося вивезти 156 людей. Більшість з них виїхала за допомогою евакуаційних автобусів, частина – власним транспортом.
  • Втім, Росія знову обірвала всі домовленості. Загарбники заблокували у Бердянську близько 2 тисяч маріупольців. Через обстріли їхня евакуація до Запоріжжя постійно зривається.
  • Також неможливо продовжити евакуацію з самого Маріуполя. Окупанти дотримувались режиму тиші менше ніж 3 доби, але, починаючи з 1 травня, "Азовсталь" знову почали безперестанку обстрілювати.
  • Володимир Зеленський та Ірина Верещук неодноразово наголошували, що з території заводу необхідно евакуювати всіх. Тому українська сторона продовжить намагатись організувати зелений коридор для українських бійців, які вже понад 60 днів перебувають у вкрай складних умовах.

До теми – як зараз виглядає "Азовсталь": дивіться відео