Василю Вірастюку відмовили через постанову Великої палати Верховного Суду, яка визнала протиправними дії ЦВК встановити результати виборів та скасувала протокол про результати виборів.

До теми Відтерміновують перемогу, – у "Слузі народу" відреагували на відмову у реєстрації Вірастюка

Пояснення ЦВК щодо результатів виборів на Прикарпатті

У ЦВК описали ситуацію, яка склалась на виборах в окрузі №87. 

Станом на сьогодні виникла екстраординарна ситуація, за якої однозначного юридичного виходу немає. Тому ЦВК шукає найоптимальніші дії та рішення, які можуть вжити для встановлення вірних результатів виборів у межах її повноважень,
– повідомили у ЦВК.

У Центрвиборчкомі зазначили, що діятимуть згідно з законом про діяльність комісії та про вибори нардепів. Разом з тим, вони  враховуватимуть судові рішення та закон про організацію та порядок проведення виборів і референдумів. 

Причини заяви ЦВК

ЦВК 5 травня відмовилась зареєструвати нардепом Василя Вірастюка, посилаючись на рішення суду. Верховний суд 2 травня скасував протокол ЦВК про визнання Вірастюка переможцем виборів на 87 окрузі. Врешті, протокол про результати виборів у окрузі № 87 скасували. 

У той же день опонент Вірастюка й також кандидат на проміжних виборах у Раду Олександр Шевченко відреагував на рішення ЦВК не реєструвати його конкурента Василя Вірастюка нардепом. Представник партії "За майбутнє" назвав його об'єктивним.

Коротко про вибори на Прикарпатті

  • 28 березня відбулись вибори на скандальному окрузі №87 на Прикарпатті.
  • Під час підрахунку голосів були численні скандали – у протоколах виявили помилки, у поліцію надходили повідомлення про замінування Будинку культури, де засідала комісія, тощо.
  • Окрім того, спостерігачі заявляли, що нардеп від "Слуги народу" Микола Тищенко зривав підрахунок голосів.
  • 22 квітня ЦВК визнала Вірастюка офіційним переможцем. Він набрав 31,25% голосів виборців, а Шевченко – 29,69%. Другий обурився цим та подав позови до суду.
  • Згодом Верховний суд скасував результати виборів.