Відповідне рішення ЦВК ухвалила на засіданні, яке відбувалося 5 травня. Там заявили про відсутність правових підстав для реєстрації Вірастюка нардепом.

Раніше ЦВК зареєструвала Аксьонова депутатом Ради, хоч він може мати паспорт Росії

"ЦВК постановила: копію цієї постанови надіслати Вірастюку, а постанову оприлюднити на офіційному сайті", – зауважила членкиня комісії Вікторія Глущенко.

Заступник голови комісії Віталій Плукар звернув увагу на те, що напередодні Верховний суд скасував протокол ЦВК про встановлення результатів виборів в ОВК№87.

Ми вживаємо усіх заходів задля пошуку найоптимальнішого шляху вирішення цієї ситуації, з урахуванням визначених законодавством повноважень ЦВК та позиції суду,
– пояснив він.

"Станом на сьогодні чистого юридичного шляху для виходу з цієї ситуації немає. Але ЦВК опрацьовує питання, аби таки встановити результати виборів у цьому окрузі", – додав Плукар.

Вибори в окрузі №87: що відомо

  • Довибори у Верховну Раду на окрузі №87 відбулися ще 28 березня. Їх призначили, адже обраний там нардеп Зіновій Андрійович склав свої повноваження.
  • Основними конкурентами на цьому окрузі були Василь Вірастюк від "Слуги народу" та Олександр Шевченко від "За майбутнє".
  • Підрахунок голосів на Прикарпатті супроводжувався численними скандалами. Політичні опоненти, зокрема, звинувачували один одного у фальсифікаціях.
  • На 5 дільничних виборчих комісіях результати голосування визнали недійсними, ще на 6 – виявили нестачу бюлетенів за кандидата Шевченка.
  • Попри це, 22 квітня Центральна виборча комісія офіційно визнала Вірастюка переможцем. Його конкуренти не погодилися, це обернулося судовими позовами.
  • Зрештою, Шевченко виграв позов у Верховному суді. Там вважають, що втрачені бюлетені могли змінити результати виборів, адже різниця сягала лише 422 голоси.