Про це в ефірі телемарафону розповів речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат, пише 24 Канал. За його словами, близько 9 ранку злетів МіГ-31 поряд з літаком далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50.

Дивіться також Авіаналіт чи масований ракетний обстріл: що чекати від Росії 24 лютого

В Україні оголошували повітряну тривогу через МіГ-31

Ігнат наголосив, що інформації про пуски ракет не було. Причому він зазначив, що МіГ-31 злетів з аеродрому Мачулищі. Речник повідомив, що тривалість польоту МіГ-31К, який є носієм "Кинджалів", зазвичай півтори години.

Сили ППО у бойовій готовності незалежно від дати

Ігнат розповів, що посилення української ППО йде незалежно від того, що відбувається. За його словами, армія посилюється, отримуючи нові зразки зброї.

Зокрема, він нагадав, що 21 лютого прем'єрка Італії Джорджія Мелоні в Києві анонсувала постачання FSAF SAMP/T. Ці системи дозволять силами ППО збивати балістичні ракети.

Немає значення для захисників неба, чи це якась сакральна дата, чи якийсь інший день. Готовність завжди постійна. Пункти управління, командні пункти та навіть мобільні бригади – всі Сили оборони в готовності 24/7,
– сказав Ігнат.

Речник Повітряних сил ЗСУ наголосив, що росіяни можуть завдавати непрогнозованих ударів, як це сталося вночі 16 лютого, коли окупанти випустили "Калібри".

Крім того, Ігнат припустив, що, можливо Росія змінить стратегію ударів, адже не змогла втілити плани щодо знешкодження критичної інфраструктури України.

Що відомо про попередні ракетні атаки Росії

  • Російські військові 16 та 18 лютого атакували Україну ракетами. Уночі 16 лютого російські окупаційні війська завдали масованого ракетного удару по об'єктах критичної інфраструктури.
  • Окупанти випустили 32 крилаті ракети повітряного та морського базування. Силам ППО вдалося збити 16 ракет ворога.
  • Ще одна атака окупаційних військ відбулася зранку 18 лютого. Тоді наші захисники збили два з чотирьох "Калібрів".