Генерал, колишній голова Генштабу Великої Британії Річард Даннат в ефірі 24 Каналу зауважив, що іноді короткострокове перемир’я затягується. Причина в тому, що обидві сторони бачать у ньому переваги – припинення вбивств і руйнування інфраструктури.
Дивіться також Кремль готує підґрунтя для відмови Путіна від зустрічі в Стамбулі 15 травня, – ISW
Хто стежитиме за "тишею"
Як тільки розпочинається режим припинення вогню, це може стати основою для чогось більшого.
"Але виникає питання: як саме це перемир'я буде контролюватися? Чи погодиться Владімір Путін на присутність західних військових в Україні для моніторингу режиму припинення вогню? Або ж контроль здійснюватиметься виключно за допомогою супутникового спостереження і дронів? Це головне питання: як його контролювати, як фіксувати порушення та карати за них", – зазначив Даннат.
Він підкреслив, що потрібно створити такі умови, щоб припинення вогню було прийнятним як для Росії, так і для України. Проте, попри зміну риторики США щодо України, Путіну не можна довіряти. Досягти справедливої угоди навряд чи вдасться, адже навіть тимчасове визнання окупованого сходу України як "статус-кво" вигідне Путіну і шкодить Україні.
Ми повинні тверезо усвідомлювати: Росія, окупувавши 20% території України, добровільно не піде. Попри допомогу Заходу, українські сили наразі не мають достатньої потуги, щоб витіснити окупантів,
– додав Річард Даннат.
Він також зауважив, що складається гнітюче враження, ніби ситуація на полі бою може зайти в глухий кут. Саме тому, на його думку, наразі немає підстав говорити про швидкий і справедливий мир.