Перші великі надходження україномовної літератури почалися в 2014-му році і продовжуються досі. Волонтери привозять книги тоннами, – розповідає завідувач центральною бібліотекою Слов'янська Лариса Мамедова, – На сьогодні відсоткове співвідношення російських і українських книг становить 65% на 35%.

Тільки у 2017-му році різні волонтерські та громадські організації відправили на Донбас більше 30 тисяч книг. У вересні з книжковим десантом Донецьку та Луганську області відвідали українські письменники.

"Переважно нам привозять художню і довідкову літературу. Дуже багато словників. Науково-популярної літератури дуже мало. Українською мовою її майже не було", – каже Мамедова.

У жовтні та листопаді бібліотеки Донбасу поповнилися першою україномовною книжкою для підлітків про винахідника Ніколу Теслу "Тесла і машина на космічній енергії". Виданням і поширенням книги на сході України займається благодійний проект IT-компанії Lucky Labs і БФ «Я Майбутнє України» – ЛакіБукс.

Активісти проекту вже передали книги в бібліотеки Маріуполя, Святогорська, Костянтинівки, Добропілля та Сєвєродонецька. 8 листопада презентація книги про Теслу відбулася в центральній бібліотеці Слов'янська.

Науково-популярна література відкриває нам світ. Вона цікаво пояснює природу навколо і вчить розуміти технології. Це, в свою чергу, перетворює людей на творців, тобто створює суспільство креативних людей, – вважає проджект-менеджер компанії Лакі Лабс Сергій Хлівненко, – В наш час високотехнологічні компанії визначають яким буде світ завтра. Але саме сьогодні ви можете відкритися для науково-популярних книг, щоб стати співтворцем кращого світу завтра.

Найближчим часом в рамках проекту ЛакіБукс вийде ще два видання: #Щотакематематика дитячого письменника Дмитра Кузьменка і "Літо довжиною в ДНК" лікаря і журналіста Аліни Штефан. Обидві книги також відправляться в бібліотеки та навчальні заклади східних областей України.