Про це пише Mukachevo.net.

Читайте також: Угорщина запропонувала Україні угоду про захист нацменшин: що вона передбачає

"Оскільки тепер в Україні не лише позбавляють представників закарпатських меншин їхніх прав, а й переслідують угорців, слід нагадати про статтю 2 Декларації ООН про ліквідацію дискримінації. Просимо попередити Україну, відповідно до статуту ООН, аби вона несла відповідальність щодо прийнятого нею документу", – зазначається у заяві.

Документ підписали представники Демократичної спілки угорців Румунії (RMDSZ), Угорської Народної партії Трансильванії (EMNP), Угорської Громадянської партії (MPP), а також представники угорської національної ради (EMNT) і Секейської національної ради (SZNC).

Зустріч вищезазначених політсил і спільнот відбулася 24 жовтня в Коложварі (Румунія) за участю Каталін Сілі, уповноваженого держсекретаря прем'єр-міністра Угорщини.

Нагадаємо, уночі проти 20 жовтня на Закарпатті з'явилися білборди із написом "Зупинимо сепаратистів" під фотографіями лідерів угорської нацменшини регіону. Міністр закордонних справ України Павло Клімкін, зі свого боку, засудив це та назвав провокацією.

Закарпаття у взаєминах україни та угорщини: хроніка подій