Таку думку висловив у коментарі 24 каналу політичний аналітик Андрій Вігірінський.

Читайте також: Україна закрила в’їзд для чоловіків-громадян Росії

Він пояснив: у звичайний час заборона в’їзду в державу має індивідуальний характер. Кожне рішення приймається щодо конкретної особи. Згідно з Законом України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" в’їзд в Україну іноземцю не дозволяється в інтересах забезпечення національної безпеки України або охорони громадського порядку.

І за наявності відповідних підстав відомості про іноземця вносяться до бази даних осіб, яким згідно із законодавством України не дозволяється в'їзд в Україну або тимчасово обмежено право виїзду з України. Тобто, є конкретна особа, ризик, рішення, як наслідок – ця особа не в’їхала в Україну,
– уточнив він.

Але в 10 областях України зараз введено воєнний стан. Згідно з законом про правовий режим воєнного стану, військове командування разом із військовими адміністраціями (у разі їх утворення) можуть самостійно або із залученням центральних органів виконавчої влади встановлювати особливий режим в’їзду і виїзду, обмежувати свободу пересування громадян, іноземців та осіб без громадянства, а також рух транспортних засобів.

Читайте також: Заборона росіянам в’їзду в Україну: кого і в яких випадках не впускатимуть прикордонники

Якщо заборона в’їзду громадянам РФ віком до 60 років як захід воєнного стану поширюється лише на 10 областей, то її можна обійти, прибувши в іншу область авіасполученням, а вже в іншій області рішення Держприкордонслужби, яке прийняте з посиланням на Указ про воєнний стан, загалом не має юридичної сили,
– відзначив аналітик.

При цьому Вігірінський вважає малоймовірним, що у Росії впровадять аналогічні заходи. Адже це суперечитиме їхній публічній позиції щодо "братнього" українського народу. "Позиціонувати це вони будуть як "ми готові допомогти тим, хто шукає у нас роботу та прихисток від сьогоднішнього націоналістичного режиму Києва" тощо", – зауважив аналітик.

Нагадаємо, з 26 листопада в Україні було введено воєнний стан на території 10 прикордонних областей, що межують з Росією та невизнаною так званою Придніпровською республікою.

Рішення про введення воєнного стану було прийнято керівниками України через те, що 25 листопада в Азовському морі прикордонний корабель Росії протаранив рейдовий буксир українських військових.