Мовиться про дії з боку іноземних спецслужб або внутрішню ліквідацію. Це 24 Каналу зауважив головний редактор порталу "Україна по-арабськи" Мохаммад Фараджаллах.

Дивіться також "Помер тиран, але стоїть тюрма": чи змінить смерть Раїсі політику Ірану

Це матиме серйозний вплив

Мохаммад Фараджаллах зазначив, що Іран має дуже багато ворогів, тому можна розглядати версію, що це може бути робота іноземних спецслужб. Зокрема, у Тегерана погані відносини з сусідніми країнами, арабськими країнами, Саудівською Аравією, Ізраїлем, США.

Також це може бути внутрішня ліквідація. Хоч вся влада в Ірані зосереджена у руках верховного лідера Алі Хаменеї, а роль президента церемоніальна, однак Ібрагім Раїсі мав величезні амбіції.

Річ у тім, що Раїсі відрізнявся від багатьох президентів. Він літав до таких регіонів, де до нього не був жоден президент, їздив до народу, спілкувався, слухав їхні проблеми, відвідував віддалені міста, якими мало хто цікавився.

Це було зрозуміло, що він прагне більш реальної влади. Мовиться про пост Аятоли. Тому його могли дійсно усунути, прибрати, щоб забезпечити шлях для іншої кандидатури,
– припустив головний редактор.

Смерть Раїсі матиме серйозний вплив. Всередині Ірану буде багато внутрішніх протистоянь. Щодо зовнішнього впливу, то це сигнал для багатьох. Зокрема, для кремлівського диктатора Владіміра Путіна.

"Я це бачу як сигнал для Путіна. Чому у нього зараз паніка, посилили охорону? Чому він не їде на похорони? Це йому сигнал, що мудреці, які залишились у цьому світі, готові йти на ліквідацію перших персон, щоб людство уникло ядерної війни", – переконаний Мохаммад Фараджаллах.

Загинув президент Ірану Раїсі: головне

  • У неділю, 19 травня, повідомили про падіння гелікоптера, на якому перебував президент Ірану Ібрагім Раїсі. Він летів з Азербайджану. Тривалий час не могли знайти авіасудно, зокрема, через погану погоду.
  • 20 травня віцепрезидент Ірану Мохсен Мансурі підтвердив повідомлення про загибель президента Раїсі та його делегації з 8 людей під час аварії вертольота.
  • У вівторок, 21 травня, в Ірані розпочався похорон президента Ібрагіма Раїсі. Заплановано кілька церемоній прощання з Раїсі та іншими загиблими в авіакатастрофі чиновниками.
  • Після загибелі президента Ірану виконувати його обов'язки буде Мохаммад Мохбер – перший віцепрезидент країни. Згідно з Конституцією Ірану, протягом 50 днів мають відбутися позачергові президентські вибори.