Про це повідомляють місцеві ЗМІ. Водночас зазначається, що зараз рятувальники намагаються дістатися до гелікоптера. Попередньо, цей процес ускладнюють несприятливі погодні умови.
Дивіться також Показав свої можливості: якою була відповідь Ізраїлю на іранський обстріл
Що відомо про інцидент
AP пише, що станом на зараз немає жодної інформації про те, що сталося з бортом, а також те, хто саме перебував на ньому. Напівофіційні інформаційні агентства по-різному пояснювали те, що відбувається.
Раїсі перебував в Азербайджані у неділю зранку, де разом з президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим урочисто відкрив дамбу. Ця дамба є третьою, яку обидві країни побудували на річці Арас.
За словами чиновників, на яких посилається іранське інформагентство IRIB, рятувальники досі намагаються дістатися до місця аварії. Важкі погодні умови та сильний туман ускладнили роботу.
Згідно з деякими оприлюдненими даними, це трапилося в районі азербайджанського міста Джульфа. Президент Ірану саме повертався з Азербайджану, де мав зустріч із президентом Ільхамом Алієвим.
Як повідомляє Reuters, в аварію потрапив один із трьох гелікоптерів у кортежі Раїсі. Станом на зараз деталі інциденту залишаються неточними, деталі та подробиці стосовно цієї ситуації з'ясовують.
Зокрема, агентство Tasnim зазначає, що один із наближених президента Ірану вийшов на зв'язок через супутниковий зв'язок. Крім Раїсі, у гелікоптері перебували ще кілька офіційних осіб, зокрема міністр закордонних справ Ірану.
Як повідомляє телеканал Іранського кіберкорпусу на TG, президентський гелікоптер був змушений приземлитися через погану погоду, і президенту країни нічого не загрожує. Ще два вертольоти повітряної колони благополучно прибули до місця призначення.
Тож зауважимо, що наразі достеменно невідомо, чи був президент Ірану саме на цьому борту.
Оновлено. Згідно з даними агентства Mehr, президент Ірану Раїсі в порядку, він їде автомобілем у складі кортежу в Тебріз. Незабаром агенція Mehr видалила опубліковану раніше інформацію про те, що "президент Ірану в порядку і їде автомобілем до Тебрізу".
Тим часом агенція IRNA пише, що гелікоптер із рятувальниками через туман не зміг приземлитися в районі аварії. Водночас Tasnim пише, що знайдено гелікоптер президента Ірану Раїсі, він сів у районі села Узи, туди направлені рятувальники.
Водночас у мережі ширять перші кадри пошукової операції в районі аварії гелікоптера президента Ірану публікують місцеві ЗМІ. У МВС Ірану не можуть підтвердити, що президент країни в порядку. За даними відомства, зв'язку з Ібрагімом Раїсі немає.
Кадри ймовірної пошукової операції: дивіться відео
Станом на 18:00 відомо, що з моменту аварії минуло понад 2 години, однак наразі жодної інформації про життя президента Раїсі, міністра закордонних справ та іншого екіпажу немає.
Тривають пошуки президента Ірану: дивіться відео
У МНС Ірану заявили, що станом на зараз через погану погоду повітряні операції з пошуку місця аварії призупинено, рятувальні роботи ведуть піші бригади рятувальників.
Водночас кількість пошукових груп у районі авіаційного інциденту з президентом Ірану збільшено до 40. Зокрема, на місце аварії гелікоптера Раїсі направили 8 карет швидкої допомоги.
Рятувальники розшукують Раїсі: дивіться відео
Відомо, що делегація уряду Ірану на чолі з віцепрезидентом вирушила на місце жорсткої посадки гелікоптера.
Очільник МВС Ірану Вахіді підтвердив національному телебаченню, що один із вертольотів президентського конвою "жорстко приземлився". Він додав, що "через туман і погану погоду може знадобитися час, щоб дістатися до місця події".
Іран активно співпрацює з Росією: коротко
- Ще 7 грудня 2023 року Владімір Путін зустрівся з президентом Ірану Ібрагімом Раїсі у Москві. За словами колишнього працівника КДБ і Служби зовнішньої розвідки Росії Сергія Жирнова, обидві держави становлять небезпеку не лише для України, а й для світу.
- Відомо, що Іран постачає Росії свої безпілотники, а також дав ліцензію на виробництво цих БпЛА просто на її території. Можливо, також передає країні-агресорці якісь електронні компоненти, які вона не може знайти в іншому місці.
- Крім того, Росія намагається отримати від Ірану балістичні ракети. Водночас Тегеран отримує від Москви продовольство, а також сподівається на підтримку його ядерної програми.