Таку думку 24 Каналу озвучив політолог Тарас Загородній. За його словами, Китай опинився у цікавій ситуації та буде змушений враховувати плани України.

Дивіться також "Звільнення" міст, контроль над частиною регіону: усе, що відбувається на Бєлгородщині

Страхи російської еліти

Загородній зазначив, що російські еліти тепер теж боятимуться рішень України щодо осіб, які висловлюють антиукраїнські гасла та підтримують вторгнення Росії.

"Україна зараз "розхитує" владу Путіна, довіру до нього, тому що він обіцяв росіянам безпеку, підриває довіру до військового керівництва Росії, розв'язує питання полегшення власного контрнаступу, тому що буде перекидання військ (Росії – 24 Канал)", – вважає він.

Загородній про дії російських добровольців: дивіться відео

Китай у "цікавому" становищі

На думку політолога, що у такому випадку Китай буде змушений зважати на плани України щодо Росії. Пекін давно має намір забрати території країни-агресорки та спілкується про це із російськими елітами.

Ніхто не буде дивитися, як різні елементи в російській еліті роздмухують антиукраїнську істерію. Вони всі є легітимними цілями наших спецслужб. Китай тут опиняється у цікавій ситуації. Вони начебто хочуть забрати Росію та домовляються через еліти. В України власні плани щодо Росії,
– переконаний Загородній.

Позиція Китаю щодо війни в Україні: останні новини

  • Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що Україна буде готова прийняти пропозицію Китаю щодо можливого посередництва у закінченні повномасштабної російської агресії, якщо Пекін змусить Путіна вивести війська з України.
  • Резніков зауважив, що не почув від китайської сторони жодної заяви щодо тиску на Росію з метою повернути тимчасово окуповані території України.
  • Представник Китаю у справах Євразії Лі Хуей, який спочатку побував в Україні, а згодом відвідав Росію, заявив, що у Пекіні розглядають ще одну "миротворчу" місію.