Резніков додав, що лише тоді Київ вважатиме Китай "ефективним перемовником". Крім цього, він додав, не почув від китайської сторони жодної заяви щодо тиску на Росію з метою віддати назад окуповані території.

Дивіться також Війна в Україні – маркер того, чи буде Третя світова: як до цих подій ставиться Китай

Резніков різко відповів щодо посередництва Китаю у війні

Український очільник Міноборони зазначив, що він хоче бачити докази того, що Росія готова жити в мирному співіснуванні з Україною. Тому, якщо Китай зацікавлений у посередництві, він має змусити російську армію вивести свої збройні сили з території України.

Якщо ні, вибачте, з якої (причини – 24 Канал) ми будемо сидіти й витрачати час?
– наголосив Резніков.

Також Резніков зазначив, що на безпековому форумі в Сингапурі він зустрівся зі своїм китайським колегою Лі Шанфу. Міністр зауважив, що кроки Китаю щодо переконання Росії зупинити війну йому поки невідомі.

"Я вважаю, що Китай став старшим братом, а Росія – молодшим. Старший брат може переконати молодшого брата припинити цю кровопролитну війну", – сказав він.

Попри це, він додав, що це є "більше надією, аніж вірою".

Які дії робив Китай для врегулювання війни Росії проти України

  • Після розмови Володимира Зеленського з Сі Цзіньпіном наприкінці квітня 2023 року, Китай призначив свого спецпредставника Лі Хуея. Він відвідав Україну, Польщу, Францію, Німеччину та Росію.
  • Китайський представник у Польщі заявляв, що ескалація і затягування "української кризи" не на користь нікому. Він також сподівається, що війна "стихне якнайшвидше і можна буде відновити мирні переговори".
  • Згодом міністр оборони України Олексій Резніков зустрівся на безпековому форумі в Сингапурі з очільником Міноборони Китаю Лі Шанфу. Політики обговорили врегулювання війни Росії проти України.
  • Резніков також розповів, що Китай запропонував Україні спробувати припинити війну з Росією, використавши "всі засоби". Також Пекін пообіцяв розширити військові зв'язки з Києвом.