Американська розвідка стежить за спільними навчаннями білорусів із росіянами на території Білорусі. Про це під час телефонного брифінгу розповів представник Ради національної Безпеки Білого дому Джон Кірбі.

До теми Російські війська розгортаються на одному з полігонів Білорусі: що показують супутникові знімки

Що говорить американська розвідка про ймовірний наступ з Білорусі

Наразі у США не бачать ознак того, що Білорусь готує вторгнення на територію України.

Я вам скажу, що ми досі не бачили жодних ознак того, що Білорусь має наміри, планує або організовується для того, щоб увійти, фізично проникнути на територію України, аби допомогти російським силам в Україні,
– сказав представник Білого дому.

При цьому Кірбі зазначив, що американська сторона "поділяє" занепокоєння щодо тісної взаємодії російських і білоруських сил.

Очевидно, що Білорусь надала відчутну географічну підтримку Росії, в той час, як РФ продовжує завдавати ударів по Україні з білоруської території,
– сказав він.

Він додав, що США уважно стежать за проведенням спільних навчань білорусів із росіянами та моніторять ситуацію. Кірбі зауважив, що стратегічна мета цих навчань залишається невизначеною та може полягати як у демонстрації сили, так і відпрацюванні конкретних операцій у контексті російської агресії проти України.

Яка ситуація зараз на українсько-білоруському кордоні

  • З 18 січня у Росії та Білорусі після українського навчання почались чергові спільні навчання Росії та Білорусі.
  • У Генштабі ЗСУ повідомили, що росіяни та білоруси відпрацьовують практичні завдання із взаємодії повітряного та сухопутного компоненту в наступальних операціях.
  • Тим часом країна-агресорка продовжує перекидати військову техніку у Білорусь. Зокрема 15 січня на військовий аеродром у Барановичах прилетіли щонайменше 8 винищувачів: 4 Су-34 та 4 винищувачів Су-30.
  • Станом на ранок 19 січня у прикордонних з Україною районах Білорусі наступальних угруповань окупанти не сформували – тобто повторного наступу з півночі зараз точно не буде.
  • Однак ЗСУ готуються до будь-якого розвитку подій та постійно укріплюють оборонні рубежі біля білоруського кордону.