Про це у своєму стрімі розповів військовий експерт Олег Жданов, передає 24 канал. Він зазначив, що війська окупантів на кордоні не вишикувані в штурмовий, або передбойовий порядок, тобто не готові для початку наступу на Україну.

Зверніть увагу Вторгнення відкладається: у Білорусі військові йдуть у святкові відпустки

На думку військового експерта, проти версії вторгнення свідчить ще й те, що російських мобілізованих з навчальний таборів відправляють воювати на Донбас, а також для проведення атак на полігонах не вистачає бронетехніки.

Нагадує навчально-бойову групу

"Зважаючи на те, яке переміщення техніки відбувалось на територію Білорусі, це більше нагадує навчально-бойову групу. В кожному підрозділі є бойові машини, а також навчально-бойові. Останні отримують більше моторесурсу і на них проходить навчання особистий склад – екіпажі, оператори, навідники, командири, механіки", – зазначив він.

За словами Жданова, ця навчально-бойова група дуже мала, для того, щоб розмістити достатню кількість військових на броні й вночі вирушити на територію України.

Це неможливо. Якщо тільки вони раптом в пішому порядку вирішать виступити в ночі та спробувати вдертися на нашу територію,
– припустив він.

Чи можливе вторгнення в Україну з Білорусі найближчим часом: дивіться відео

Росія лише вдає, що готується до вторгнення

"Росіяни зараз вкидають в українське інфополе інформацію, що нібито відбудеться вторгнення з боку Білорусі. Проте Росія лише вдає, що готується до нього, щоб відвернути увагу Збройних сил України від підготовки до наступу на інших напрямках. Цього і слід було очікувати", – вважає Жданов.

Він також звернув увагу на те, що вже доволі тривалий час з території Білорусі в Україну не прилітають ракети та не було вторгнення російських військ ні в повітряний, ні в наземний простір нашої країни.

Загроза наступу з Білорусі: що відбувається

  • У Міноборони Німеччини не виключають, що новий наступ Росії розпочнеться у квітні 2023 року і буде неминучим. Під час наступу Росія буде розраховувати на підтримку Білорусі.
  • Ситуація на українсько-білоруському кордоні перебуває під контролем Сил оборони. Увага України наразі прикута до дій, які відбуваються вглибині території Білорусі – там наразі проходять військові навчання.
  • У Білорусі одразу трьом батальйонам наказали висунутися в райони, що межують з державним кордоном України. Однак українські захисники готові відбити атаку ворога у разі потреби.