У неділю вранці, 31 березня, офіційні джерела проінформували, що летять ракети у бік західних областей нашої держави. Власне, близько 05:35 мір Львова Андрій Садовий написав, що місто – під прицілом ворожих повітряних цілей.

Дивіться також На тлі чергової атаки Росії Польща та союзники знову підняли у небо винищувачі

Повітряна загроза для Заходу України

У ту ж хвилину в пресслужбі Тернопільської ОВА констатували, що ракети летять у напрямку їхнього регіону.

Уже о 05:45 у Повітряних силах додали, що існує загроза для Івано-Франківщини та Тернопільщини. Крім того, ракети у бік Львова прямують з північного сходу.

Через 10 хвилин і в Закарпатській ОВА зазначили, що існує ракетна небезпека для жителів області.

Чути свист прольоту. Не знімаємо на відео,
– написав о 06:00 міський голова Львова Садовий.

Додамо, що повітряну тривогу 31 березня у центральних, східних, північних і південних областях України оголосили близько 04:35. На Заході сирени завили через пів години – близько 05:00. Відбої пролунали о 06:38.

Дивіться також На Львівщині та Тернопільщині пролунали вибухи: туди летіли ракети

Слід сказати, що 31 березня Оперативне командування Польщі у соцмережі Х інформувало про активізацію своєї авіації. Водночас жителів південно-східної частини Польщі попереджали про можливе підвищення рівня шуму.

Спостерігалася інтенсивна діяльність дальньої авіації Росії, пов'язана з завданням ракетних ударів по об'єктах, розташованих на території України. Розпочато всі необхідні процедури для забезпечення безпеки повітряного простору Польщі,
– вказано в джерелі.

За даними моніторингових телеграм-каналів, ворог випускав крилаті ракети типу Х-101 по нашій державі, зокрема Заходу України. Власне, з бомбардувальників Ту-95МС в Саратовській області, де є аеродром.

Про Ту-95 варто знати, що це стратегічний радянський бомбардувальник-ракетоносець, який створювали як аналог до американського стратегічного бомбардувальника Convair B-36 Peacemaker. Його розробляли у період холодної війни для доставки ядерної зброї на великі відстані. Головні характеристики:

  • 830 кілометрів на годину – максимальна швидкість руху;
  • чисельність екіпажу – 7 осіб;
  • вага спорядженого – 190 тонн;
  • потужність – 15 тисяч кінських сил.