Зокрема, США запропонували Раді безпеки ООН розглянути резолюцію для мирного врегулювання кризи в Україні. Постійний представник США в ООН Саманта Пауер констатувала, що "військове втручання Росії триває", а запланований референдум порушує суверенітет України. Одним із ключових положень проекту резолюції щодо ситуації в Україні є невизнання світовою спільнотою підсумків референдуму в Криму.

Читайте також: Так не поводяться, коли знають, що закон на їхньому боці, - посол США в ООН про Росію

Постійний представник Великобританії при ООН Марк Лайалл Грант повідомив, що голосування в Раді безпеки за американським проектом резолюції щодо ситуації в Україні пройде не пізніше суботи. На думку британської влади, Росія повинна дистанціюватися від запланованого в Криму на 16 березня референдуму і не використовувати його результати для анексії Криму.

Головуючий в Радбезі ООН міністр закордонних справ Люксембургу Жан Ассельборн заявив, що Росія повинна зупинити будь-які дії, спрямовані на підтримку псевдореферендуму в Криму. Він запропонував створити контактну групу за участю представників РФ і усіх зацікавлених у мирному врегулюванні конфлікту сторін.

Читайте також: Шлях до вирішення кризи в Україні ще є, — заступник генсека ООН

Посол Франції в Раді безпеки ООН Жерар Аро заявляє, що Париж закликає відмовитися від проведення референдуму в Криму.

"Франція підтримає проект резолюції і закликає до непроведення референдуму. Ще не пізно. Ми повинні звернутися з останнім закликом до Росії… Якщо референдум буде проведений в неділю, і якщо Росія, як вона оголосила, сприятливо поставиться до можливих результатів, то тоді будуть мати місце певні наслідки. Ми не зможемо погодитися з цими подіями, які відкинуть нас у минуле, які будуть порушувати міжнародне право в центрі нашого континенту", - сказав французький дипломат.

"Я сподіваюся, що Росія почула голоси 14 (із 15) членів Ради Безпеки, що висловилися сьогодні за дотримання суверенітету і територіальної цілісності України", - підсумувала постійний представник США в ООН Саманта Пауер.

Нагадаємо, Рада безпеки ООН провела чергове засідання, присвячене Україні. Першим на зустрічі виступив Арсеній Яценюк. Прем’єр заявив, що Київ вкотре закликає Росію вивести війська з Криму і сісти за стіл переговорів. Він також запевнив, що Україна не визнає ніяких результатів референдуму в Криму 16 березня.

Водночас постійний представник РФ в ООН Віталій Чуркін засудив українську владу за те, що вона буцімто нічого не зробила для врегулювання ситуації в Україні. За його словами, Чорноморський флот РФ не буде втручатися в референдум 16 березня. Чуркін наголосив, що росіяни не хочуть війни.