ООН готова підтримати місію МАГАТЕ на Запорізьку АЕС

У своєму традиційному вечірньому зверненні президент України закликав світ не ігнорувати такі погрози з боку країни-агресорки. Так, в Організації Об'єднаних Націй готові підтримати відправлення місії Міжнародного агентства з атомної енергії на ЗАЕС, але за певної умови. Про це заявив речник генсека ООН Стефан Дюжаррік.

Читайте також Українські нардепи звернулися до світових організацій через ядерний тероризм росіян на ЗАЕС

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш вважає будь-яку атаку на атомну станцію "самовбивчою" і закликав надати міжнародним інспекторам доступ до Запорізької АЕС. Втім, це може відбутися лише у разі одночасної згоди України та росії.

У тісному контакті з Міжнародним агентством з атомної енергії Секретаріат ООН провів оцінку, що має в Україні логістичний і безпековий потенціал, аби бути здатним підтримати будь-яку місію МАГАТЕ на Запорізькій атомній електростанції з Києва, якщо росія й Україна погодяться,
– йдеться у заяві.

В ООН також наголосили, що МАГАТЕ – незалежна організація, яка сама ухвалює рішення про те, як здійснювати свій мандат, а ООН не може блокувати або скасовувати будь-які дії агентства. Це було відповіддю на необґрунтовані заяви російських посадовців.

Захоплення ЗАЕС: коротко

  • Найбільшу атомну електростанцію в Європі, Запорізьку АЕС, російські окупанти захопили після боїв в Енергодарі 4 березня. Будівлі були пошкоджені обстрілами в кількох місцях, а працівники станції опинилися в полоні.
  • Так, вже 5 серпня окупанти двічі відкрили вогонь у бік ЗАЕС. Були "прильоти" біля промислового майданчика ЗАЕС та біля одного з енергоблоків, де розташований ядерний реактор.
  • Обстріли не припинились і 6 серпня. Загарбники ледь не влучили по 174 контейнерах відпрацьованого ядерного палива.
  • 11 серпня загарбники ледь не влучили в енергоблок на ЗАЕС. 13 серпня знову повідомили про обстріли у бік станції.
  • Крім того, росіяни замінували Запорізьку АЕС та погрожують її підірвати. Таким чином вони намагаються шантажувати Україну та світ.

Зверніть увагу – обстріл Енергодара 15 серпня: дивіться відео