Увесь час переговорів, які почалися о 9:22 й тривали понад 12 годин, їхньою метою було переконати чоловіка здатися. Про це Геращенко розповів в ефірі NewsOne.

До слова Зоозахисник і двічі судимий: що відомо про терориста, який захопив заручників у Луцьку

Далі на нього чекає звичайна судова процедура, його затримають за рішенням суду. Очевидно, це буде тримання під вартою без альтернативи. Його звинувачують у терористичному акті з захопленням заручників,
– підкреслив заступник глави МВС.

Водночас він зауважив, що Максим Кривош може уникнути довічного ув'язнення. У Кримінальному кодексі України стаття про тероризм передбачає найвищу міру покарання у разі, якщо є жертви. Цього разу смертей, на щастя, вдалося уникнути.

Крім того, в Антона Геращенка запитали, чи, на його думку, відеозвернення Володимира Зеленського вплинуло на рішення терориста. Урядовець висловив переконання, що між цими двома подіями є зв'язок.

Захоплення маршрутки з заручниками в Луцьку: коротко

  • Зранку 21 липня чоловік на ім'я Максим Кривош захопив у центрі Луцька маршрутку з 13 заручниками. Він сам зателефонував у поліцію й заявив, що має з собою вибухівку й стрілецьку зброю.
  • Сам терорист, який називає себе "Максимом Плохим", позиціонує себе "антисистемником". Він заявляє, що держава відбирає у людей свободу.
  • Його ключова вимога – аби Володимир Зеленський, ключові українські політики й олігархи виклали у своїх соціальних мережах зізнання про те, що вони – "терористи в законі".
  • Першими домовленостями, яких вдалося досягнути, була передача води заручникам в автобус. Це зробив заступник голови Нацполіції Євген Коваль.
  • Згодом він просив передати йому дитину, яка є в захопленому автобусі. Втім у відповідь поліцейський почув лише постріли.
  • Ближче до вечора терорист відпустив перших трьох заручників – пенсіонерку, вагітну жінку й неповнолітнього хлопця.
  • У відповідь Володимир Зеленський виконав вимогу – у соцмережах рекомендував переглянути фільм "Земляни" 2005 року. Однак згодом він видалив відео.