Висловлювання колишнього мера столиці кваліфікують як заклик до зміни меж, території та державного кордону України. Слідчі аналізували публікацію Черновецького про нібито необхідність визнання квазіутворень, які очолюють проросійські бойовики.
Зауважте На Харківщині арештували активи компаній громадян Росії на 40 мільйонів гривень
Черновецький видалив свій допис
На другий день повномасштабної війни Росії проти нашої держави Леонід Черновецький опублікував дивний допис. У ньому він написав, що війна в Україні триває вже 30 років – відколи з'явився олігархат. Вторгнення Росії війною він не назвав і навіть висловився, що війни між Україною та Росією не було і не буде.
Аргументи в Черновецького не менш дивні. Мовляв, війна передбачає ліквідацію суверенітету, а український суверенітет забирати ніхто не збирається.
Водночас ексмер запевняв, що все закінчиться лише тоді, коли Україна сяде за стіл перемовин. Щоправда, з ким вести перемовини – Черновецький не уточнив.
Наприкінці Черновецький висловив дуже сумнівну тезу. Мовляв, Україна з'явилася на карті світу 30 років тому і точно не зникне, але ніхто не може сказати, "якою вона стане і яку територію буде займати".
Згідно з висновками судової лінгвістичної експертизи, ця публікація містить публічні заклики до зміни меж території та державного кордону України,
– йдеться в повідомленні Офісу генпрокурора.
Тепер цього допису на сторінці Леоніда Черновецького немає. Однак, як кажуть, скриншоти не горять. Також ексмер відзначився словами в коментарях про те, що нібито Росія бомбить лише військові об'єкти, щоб "Україна не захопила Луганськ і Донецьк".
Допис Черновецького / Скриншот "Детектор медіа"
Черновецький у розшуку
Леонід Черновецький двічі обирався на посаду мера Києва. Вперше переміг у 2006 році, а потім здобув перемогу на позачергових виборах у 2008-му, але у 2012 році пішов у відставку.
Черновецького ще у 2017 році оголосили у розшук. Тоді ексмер Києва називав справу "особистою помстою" тодішнього генпрокурора Юрія Луценка.
Деякий час Черновецький жив в Ізраїлі. У 2015 році оголосив про бажання стати частиною політичного життя Грузії, однак відмовився від задуму. Зараз продовжує жити у Грузії та займається блогерською діяльністю.
Цікаво – що відомо про "вишки Бойка", по яких вдарили ЗСУ: дивіться відео