Народна депутатка, членкиня Комітету Верховної Ради з питань фінансів Галина Васильченко пояснила 24 Каналу, що новий закон має ще більше убезпечити волонтерів, громадські організації, благодійні фонди. А також військовослужбовців, які захищають нас.

Читайте також "Українська команда" передала 72 бригаді імені Чорних Запорожців партію FPV-дронів

Пільга розширилась

До ухвалення нового закону існувала так звана пільга – звільнення від податку. Вона діяла у разі, якщо волонтери передавали допомогу під акт приймання-передачі учасникам бойових дій.

Тепер ця пільга просто розширилася на все коло військовослужбовців. Статус учасника бойових дій вже не є обов'язковою умовою, як раніше. Нагадаю, що здобуття цього статусу – доволі довга бюрократична процедура,
– зауважила народна депутатка.

Дуже часто за допомогою звертаються щойно мобілізовані, які пройшли навчання та відправляються на передову. Їм потрібно дуже багато речей, обладнання, засобів для захисту. Однак вони апріорі не можуть мати статусу учасника бойових дій.

Важливе щодо норми цього закону – не має значення, коли була передана допомога військовим – до або після запровадження нових правил – вже не потрібно хвилюватися щодо можливого виникнення проблем у волонтерів, громадських організацій чи благодійних фондів.

Сподіваємось, що ця норма полегшить їхню роботу з надання допомоги. Тепер їм не потрібно шукати військового з таким статусом, щоб йому згідно з законом передати без оподаткування цю допомогу. Водночас акт приймання-передачі, звітування залишаються, як і раніше,
– наголосила Галина Васильченко.

До теми Від безпеки штабу залежить і безпека окопів: як Фонд Притули переобладнує авто в КШМ