24 Канал розповідає про те, які закони та права потрібно знати українцям, які перебувають у Польщі. За порушення можна отримати навіть штраф.

Читайте також Причина – парадоксальна: суд заборонив Закопане стягувати з туристів збір

Які речі заборонено робити в Польщі

  • Неналежний погляд за дітей

Польща має важливі закони, які стосуються добробуту дітей. В Україні часто можна спостерігати, як маленькі діти самостійно добираються до школи. Однак ситуація в Польщі суттєво інша, оскільки там такі практики вважаються неприйнятними. Польське законодавство передбачає, що діти віком до 7 років під час пересування вулицею міста повинні перебувати в супроводі особи, яка досягла 10-річного віку.

У Польщі правила вимагають, щоб усі діти, зріст яких менше 150 сантиметрів, були пристебнуті в автокріслі під час поїздки в транспортному засобі.

Крім того, вимоги щодо використання без скейтбордів, електросамокатів та подібних пристроїв. Дітям віком до 10 років заборонено їздити на цих транспортних засобах по дорогах або велосипедних доріжках без супроводу дорослих. А для дітей віком від 10 років і старше обов’язково є наявність велосипедної картки або спеціалізованого водійського посвідчення – AM, A1, B1 або T, які можна отримати в місцевих школах.

Якщо ви порушите хоча б одне із цими правилами, то заплатите штраф у розмірі 200 злотих.

  • Поведення з домашніми тваринами

відповідно до польського законодавства, власники домашніх тварин зобов'язані забезпечити своїм тваринам доступ до приміщення, яке захищає їх від екстремальних температур, опадів і забезпечує достатню кількість їжі та води. Недотримання цих правил може призвести до штрафу розміром 1 000 злотих.

Правила вибору тварин у Польщі
Правила вигулу тварин у Польщі / Фото Unsplash

Поїхали у відпустку, а гроші закінчилися? Не проблема – ваші рідні та друзі можуть перевести вам потрібну суму за лічені секунди через додаток TransferGo, з яким можна пересилати гроші поміж країнами Європи.

Власникам домашніх тварин не можна тримати собак на повідці більше як 12 годин на добу, а довжина повідця має бути не менше 3 метрів. Водночас усі собаки повинні залишатися на відповіді під час прогулянок, незалежно від їхнього темпераменту чи рівня підготовки. Для агресивних собак також необхідний намордник. Недотримання цих правил може призвести до штрафу розміром 500 злотих.

Якщо так трапилося, що собака забруднила громадське місце, то хазяїн повинен сплатити штраф у розмірі 500 злотих.

  • Гриль в непередбачених місцях

З наближенням сезону шашликів польська влада нагадує громадянам про важливі правила приготування їжі на природі. Категорично заборонено розводити вогонь або готувати їжу в межах 100 метрів від кордонів лісу, якщо для цього не передбачено спеціального місця. Крім того, подібні обмеження поширюються і на парках, де приготування їжі може бути обмежене в певних місцях.

У Кракові визначено лише 4 спеціальні зони для приготування їжі на грилі по всьому місту. Мешканці та гості міста повинні знати, що приготування їжі на грилі в недозволених місцях можна призвести до штрафу розміром до 500 злотих.

Раніше 24 Канал розповідав про те, що не можна робити в Чехії .