Труднощі з закриттям неба над Україною
Про це 24 каналу розповів військово-політичний оглядач Олександр Коваленко. Він каже, що це може вирішити проблему від ракетних обстрілів, але локально.
До теми Росія днями завдала масових ударів по Україні з ракет великої дальності, – британська розвідка
За його словами, коли влада зверталася до країн НАТО, щоб вони закрили небо над Україною, експерт ставився до цього скептичного.
Чому? Бо треба розуміти, що закриття повітряного простору ППО іншої держави – це великий ризик саме для тієї країни, над якою закривають небо. Адже ми також використовуємо літаки, винищувачі чи якусь ракетну зброю, і ця ППО могла сприймати нашу авіацію за ворожу,
– пояснив експерт.
Коваленко наголосив, що ми маємо радянські літаки та винищувачі, а вони – стандартів НАТО. Тому ці країни могли б сприймати нашу авіацію за ворожі об’єкти.
Також, за його словами, велика проблема була б зі знищенням ракетної зброї, якою обстрілювали територію України.
"Адже коли ворожа ракета залітає на територію України, то ППО наша або натівська мала б її перехопити. Якби це робили спільно, то чи не сприймали б ті країни ракети нашої ППО за ворожі, і ми їхні аналогічно?", – запитує експерт.
Коваленко впевнений, що ці труднощі вирішувалися б не так просто.
А якщо говорити про надання лише комплексів ППО, то тут виникає інша проблема – це інтеграція сучасної західної ППО в нашу систему радянської ППО. Це досить складний процес,
– додав він.
NASAMS можуть допомогти Україні
Коваленко зазначив, що норвезько-американські ракетні комплекси NASAMS можуть працювати окремо та локально, їх не треба інтегрувати в нашу ППО. Водночас вони можуть захищати райони, міста чи області, над якими б не працювала наша ППО.
За словами експерта, нам потрібно якомога більше такого озброєння. Використання цих комплексів чудово підійшло б для захисту, наприклад, Харківської області.
Ефективність знищення ракет ворога нашими ППО зростає, зокрема в порівнянні з лютим-березнем 2022 року. Але на сьогодні жодна ППО не дає 100% гарантії знищення ворожого об’єкту,
– підсумував він.
Олександр Коваленко про ракетні обстріли та труднощі закриття неба: