Більш детально про це 24 Каналу розповів військовий експерт з Ізраїлю Давид Гендельман, зазначивши, що результати перехоплення ракет цього разу були такі ж самі, як і під час попередніх ракетних обстрілів Ізраїлю з боку ХАМАС.

Дивіться також Дорогий і неідеальний: що таке "Залізний купол", чому не врятував Ізраїль і чи підходить Україні

Потрібно ще більше ППО

Однак цього разу ХАМАС проводив більш масовані ракетні залпи, ніж зазвичай. Це було зроблено зокрема для прикриття сухопутної атаки.

Також через раптовість атаки, не всі комплекси ППО на Півдні Ізраїля, які зазвичай розгортаються у випадку ескалації, були готові. Частину з них перекинули вже після початку бойових дій,
– пояснив військовий експерт.

Однак "Залізний купол" показав той самий відсоток перехоплень у якісному та кількісному плані, який і був під час попередніх атак.

"Зрозуміло, що потрібно більше комплексів, особливо зараз, коли існує велика ймовірність відкриття другого фронту проти Хезболли на Півночі Ізраїля. Тоді протиракетного захисту знадобиться набагато більше", – зазначив він.

"Залізний купол"

Це ізраїльський мобільний комплекс ППО, розроблений компанією Rafael Advanced Defense Systems Ltd разом з США. Він має забезпечити захист цивільного населення від некерованих ракет ближнього радіуса дії. Саме таку зброю проти Ізраїля використовують ХАМАС та Хезболла.

Військовий експерт розповів, чи впорались комплекси "Залізний купол" з захистом неба Ізраїля: дивіться відео

Бажано наростити кількість

Зараз Ізраїль домовляється з США про можливість тимчасового перекидання 2 батарей "Залізного купола" зі Сполучених Штатів назад до Ізраїлю. Кілька років тому армія США купила їх в Ізраїля.

Ми бачимо, що проти ХАМАС вистачає цих комплексів ППО. Проте, якщо почнеться війна з Хезболлою, то у кількісному плані протиповітряну систему бажано наростити,
– зазначив військовий експерт.

Проте стовідсотково прикрити країну неможливо, вважає Давид Гендельман, адже ракетний потенціал Хезболли значно перевищує потенціал ХАМАС. І мати у такій кількості комплексів "Залізний купол" малореально.

Ситуація на Близькому Сході: останні новини

  • В Ізраїлі триває підготовка до наземної операції у Секторі Гази. В країні було призвано 300 тисяч резервістів, і зараз відбувається їхнє злагодження. На думку колишнього посла Ізраїлю в Росії Аркадія Міл-Мана, наземна операція ЦАХАЛ "з високою ймовірністю" має розпочатися незабаром.
  • Водночас міжнародний речник Армії оборони Ізраїлю Джонатан Конрікус заявив, що ЦАХАЛ може скасувати наземну операцію лише за умови, якщо бойовики ХАМАС вийдуть зі своїх укриттів, повернуть усіх 212 ізраїльських заручників і "беззастережно здадуться".
  • А ось глава міноборони Ізраїлю Йоав Галант наголосив, що наземна операція, яку готує ЦАХАЛ, має стати "останнім наземним маневром у Газі", адже після нього від ХАМАС нічого не залишиться. Також він припустив, операція може тривати кілька місяців.