Таку думку в ефірі 24 каналу висловив журналіст та народний депутат VIII скликання Сергій Лещенко. Водночас ситуація ще не до кінця зрозуміла, адже після скоєння зочину прошло лише кілька годин.

До теми У поліції назвали основні версії замаху на Шефіра

"На меті були політичні цілі, це може бути як залякування, так і мета – недосяганення певних цілей, пов'язаних, наприклад, з ухваленням законів або інших рішень, які перебувають у компетенції влади", – зазначив Лещенко.

"Слуг народу", ймовірно, хотіли налякати

На думку журналіста, інцидент можна трактувати як залякування депутатів від "Слуги народу".

Наприклад, якщо нардепи мають голосувати закон про деолігархізацію і переходять дорогу "дуже впливовим людям", потім бачать, що відбуваються напади на дуже близьких до президента людей – це може демотивувати їх в ухваленні, тобто зупиняти.

Це одна з трактувань вертикалі залякування — з найвищого рівня. Посіяти атмосферу страху вже у виконавців різних рішень,
– заявив Сергій Лещенко.

Актуально Знаємо їхню здібність влаштовувати теракти, – Корнієнко про російський слід у нападі на Шефіра

Російський слід у справі щодо обстрілу

Другий варіант, за словами колишнього нардепа – це може бути безпосередньо російський слід, який часто зустрічається в український реаліях. Те, що Шефір не займався чимось, що могло спонукати когось до злочину – це не аргумент взагалі, вважає Лещенко.

"В політичних злочинах дуже складно зрозуміти, якою є пряма мотивація. Вона часто може бути прихована між намірами дестабілізації, намірами прибрати людину в команді або просто в залякуванні аж до президента", – зауважив журналіст.

Лещенко про замах на Шефіра: дивіться відео

Обстріл авто Сергія Шефіра: коротко

  • Внаслідок стрілянини постраждав водій, чоловіка прооперували. Сам Сергій Шефір уцілів.
  • В Офісі генпрокурора відкрили кримінальну справу, натомість правоохоронці розпочали спецоперацію з перехоплення.
  • Володимир Зеленський відреагував на обстріл авто Сергія Шефіра. Президент наголосив, що "відповідь буде сильною".