Таку думку сайту "24" висловив голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

За його словами, історія так званих "республік" свідчить про те, що Москва може змінити керівників "Д/ЛНР" в будь-який момент. В Плотницького слабкіша позиція і менша підтримка, ніж у Захарченка, до того ж, його звинувачують у корупції.

Однак, наголошує політолог, до нормалізації переговорного процесу така заміна не має жодного відношення. Справа, говорить Фесенко, не в прізвищах. Раніше з Владиславом Сурковим помічниця Держесекретаря США Вікторія Нуланд обговорювала кандидатури не нових керівників "Д/ЛНР", а людей, які можуть очолити перехідні адміністрації ОРДЛО.

Якщо будуть домовленості про створення перехідних адміністрацій ОРДЛО, де будуть представники України, міжнародних організацій, можливо, і технічні представники так званих республік, тоді знадобляться нейтральні фігури від "Д/ЛНР". Тобто спочатку рішення про перехідні адміністрації, а потім пошук їхніх керівників,
– зауважує експерт.

Тому інформація про заміну Пєсковим керівництва "ЛНР", як вважає Володимир Фесенко, це більше інтриги різних веж Кремля, які намагаються збільшити свій вплив на ОРДЛО. Зокрема, Суркова, заступника глави уряду РФ Дмитра Козака, ФСБ чи Міністерства оборони.

"Це буря в склянці води. До осені, скоріше за все, принципових зрушень в переговорному процесі не буде", – наголосив політолог.

Нагадаємо, ЗМІ опублікували інформація про те, що прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков таємно поїхав в ОРДЛО з метою зміни керівництва, зокрема в так званій "ЛНР".