“Поки чиновники обіцяють повернути Україні статус європейської житниці - вітчизняна капуста фактично зрівнялась у вартості із бананами з Еквадору, а подекуди - навіть випереджує її у ціні”, - каже журналіст Юлія Даценко.

Кілька років тому, згадують скептики, представники нинішнього уряду розказували про стабільне зниження вартості натур-продукту, жалілися, що журналісти замовчують такі важливі для сільськогосподарської галузі факти та підкреслювали високу стратегічну важливість "білокачанної" для України.

“В жовтні на капусту на 20% знизилися ціни. Смішно? А мені здається - не дуже. Капуста в раціоні наших громадян займає дуже серйозну позицію”, - зазначив перший віце-прем’єр України (2007 р.) Микола Азаров.

Сьогодні чиновники розводять руками: мовляв, ціни на харчі в Україні ростуть через збільшення їхньої вартості на світовому ринку. Лише цього року здорожчання сягнуло 25%, і це, кажуть, не межа.

“Ми будуємо ринкову економіку, розумієте? А ринкова економіка - якраз передбачає різні коливання. Для того, щоб коливань не було - уряд, ми балансуємо всі системи”, - сказав міністр фінансів України Федір Ярошенко.

Торговці на ринках пояснюють - на загальнодержавне зростання цін, проти якого вони безсилі, накладається і традиційне весняне здорожчання. Зібрані восени овочі та фрукти навесні коштують на кілька гривень більше.

“Привикли сьогодні до такої ціни, а завтра - дорожче на гривню-на дві. Ходять, сумніваються”, - каже продавець Валентина.

“Вона з осені була дешевша, бо був врожай, а зараз - кінчається. Капуста, морква, бурячок також закінчується. А бензин подорожчав, ще до цього приклад”, - додала продавець Ганна.

Покупці ж жаліються - цього разу здорожчання суттєво вдарило по гаманцю. Кажуть, змушені відмовляти собі, адже часто не мають можливості купувати капусту по 20 гривень, огірки-помідори по 25 чи часник по 30 гривень за кілограм.

“Є завжди причини. То бензин у них дорожчає, то ще щось, а позначається все на нашому гаманці. Ходиш в старому одязі по 5-7 років, у взутті з секонд-хенду, бо треба поїсти”, - обурена Валентина.

“Це з економікою щось не так у нас, я навіть не знаю. Поки не відмовляю, але якщо подивишся яка мінімальна пенсія, мінімальна зарплата - то прожити неможливо”, - вважає Любов.

Нагадаємо, продовольча криза в Україна вже зачепила не одну групу товарів. Так, молочні продукти активніше імпортують з сусідньої Білорусі, аніж з Хмельниччини чи Тернопільщини, капусту та салати - везуть з Польщі, а 20 тисяч тонн дефіцитної гречки, за порадою чиновників, приїдуть в українські крамниці аж з Китаю.