Емануель Макрон, міністр економіки, творець прогресивного руху "Вперед" (2016), автор книги-бестселера "Революція" (2016), яка і є, по суті, його президентською програмою. З 2006 по 2009 входив до "Соціалістичної партії", членом якої є нинішній Президент Франції Франсуа Олланд.

Марін Ле Пен, голова партії Національний Фронт (донька її засновника Жана-Марі Ле Пен), має ультраправі погляди, користується антизахідною та антиєвропейською риторикою.

З цієї партією співробітничало Всеукраїнське Об’єднання "Свобода" до 2011 року, хоча журналісти кажуть, що насправді таке співробітництво було аж до 2014 року, тобто аж до початку російсько-української війни та до публічної підтримки Марін Ле Пен Путіна.

Читайте також: Ні Макрон, ні Ле Пен: французькі школярі влаштували людні мітинги з сутичками у Парижі

Взагалі, у Франції три впливові партії: "Соціалістична партія "(її членом є нинішній президент Франції Франсуа Олланд та в минулому до неї входив Макрон), "Союз за Народний Рух" (її членом був попередній Президент Франції Ніколя Саркозі) та "Національний Фронт" (Марін Ле Пен).

Сьогодні я хотів би подискутувати з Марін Ле Пен. Мені вдалося знайти інтерв’ю, де вона коротко описує основне протистояння сьогоднішньої не тільки французької, але європейської політики. Давайте послухаємо уважно.

Марін Ле Пен доволі точно виражає праві націоналістичні погляди, мовляв, нація – це основоположна структура добробуту народу, прийнятного економічного розвитку, безпеки, збереження ідентичності.

Але вже не так точно і правдиво вона виражає ліві та центристські погляди – постнаціональне бачення, де нація є застарілим концептом, кордони мають бути стерті, ідентичність – це неважливо, а закон ринку має керувати всією політикою.

Читайте також: Легендарний французький футболіст закликав голосувати проти Ле Пен

Причому, Ле Пен говорить, що робочі більше не голосують за ультралівих, тому що вони захищають політику відмови від кордонів, а це означає, що емігранти забирають їх робочі місця та призводять до зниження їх зарплат.

Марін Ле Пен дуже погано передає зміст того, що таке постнаціональне бачення. Перш за все: "нація" – це дуже важливо, коли ми говоримо про проблеми історичної пам’яті, традицій чи фундаментальних засад культури, економічних надбань та технологічних досягнень.

Більше дивіться у випуску програми "Заочні дискусії з Сергієм Дацюком".