Про це 24 каналу розповів народний депутат та глава комітету Верховної Ради із питань ЖКГ Андрій Герус. Він також зазначив, що зокрема, мають постійно працювати насоси та охолоджувати реактори.

Читайте також Світ має зрозуміти, яка це загроза, – Зеленський про перше в історії відключення ЗАЕС

"Тому сьогодні справді відбулась доволі екстраординарна ситуація – спочатку аварійно був відімкнутий один енергоблок, а потім спрацювала система захисту та відімкнувся інший", – каже Андрій Герус.

Все це сталось через пожежу, яка дійшла до трансформаторної підстанції, яка живить ЗАЕС і спрацювали автоматичні запобіжники, тому сьогодні вдалось уникнути катастрофи,
– зазначає фахівець.

За словами Андрія Геруса, варто вкотре наголосити, що будь-які бойові дії чи важка техніка поблизу атомної станції – неприпустимі.

"Врятувати ситуацію сьогодні вдалось через те, що ЗАЕС отримала електроенергію з української енергосистеми, тому всі процеси охолодження пройшли вчасно і справно", – пояснює Герус.

До теми – Якою буде відповідь на страшні провокації росіян щодо ЗАЕС: дивіться відео

Що відбувається довкола Запорізької АЕС – коротко

  • Дії російських загарбників спричинили перше в історії повне відключення Запорізької АЕС. Попри провокації ворога, рівень радіації в Енергодарі в нормі.
  • Окупанти завезли на ЗАЕС ще більше військових і техніки. Загалом на території атомної станції тепер дислокуються понад 40 одиниць військової техніки. 22 серпня росіяни завезли на ЗАЕС ще два БТР і 6 спецвантажівок до ремонтної зони станції. Крім того, на Запорізькій АЕС стало більше військових.
  • Унаслідок російських обстрілів Енергодару загинув працівник Запорізької АЕС. За життя чоловіка боролися медики, але поранення були надто важкі.
  • Представники Енергоатому вважають, що періодичні обстріли території ЗАЕС створюють серйозні ризики для безпеки станції.
  • При цьому політтехнолог Михайло Шейтельман каже, що росія побоюється НАТО, тому не допустить будь-яких інцидентів на Запорізькій АЕС.