Затримання Савченко

22 березня 2018 року Верховна Рада зняла недоторканність з народного депутата України Надії Савченко, а також дала дозвіл на її затримання та арешт. Після цього її затримали в Раді, а генпрокурор Юрій Луценко підписав та оголосив Надії Савченко підозру в присутності адвоката.

Суд у справі нардепа відбудеться у п'ятницю, 23 березня. ГПУ проситиме для неї тримання під вартою без права внесення застави. А тим часом сама Савченко зібрала речі для в'язниці ще в четвер зранку.

Надію Савченко підозрюють у змові з терористичною організацією "ДНР" і підготовці масштабного теракту в центрі Києва та держперевороту. Згідно з інформацією ГПУ, за допомогою арсеналу зброї, привезеної з окупованих територій, Савченко з Рубаном планували вбивства Президента України, прем'єр-міністра та інших державних діячів, а також підрив будівлі Верховної Ради та обстріл прилеглих будівель.

На засіданні Верховної Ради 22 березня генпрокурор Юрій Луценко продемонстрував відеозаписи, на яких Савченко та Рубан повідомили офіцерам ЗСУ свої плани щодо замаху на держаних діячів та повалення конституційного ладу в Україні.