Під час інтерв'ю в ефірі національного марафону Зеленський розповів, чому в Україні виникають проблеми з ротацією військових.

Дивіться також Найважчі напрямки, мобілізація та головні загрози: головне з інтерв'ю з Зеленським

Для ротації потрібен потужний резерв

Зеленський пояснив, що в української армії є "потужний кулак" – тобто сильні та професійні бригади, яким потрібні довші ротації.

Однак для того, щоб відправити таких воїнів на відпочинок, потрібен такий самий потужний резерв.

Президент зазначив, що для ротації потужної бригади необхідно підготувати таку саму, з такою ж кількістю бійців та такою якістю їх підготовки.

Скажу вам чесно, ми бачимо, в яких бригад ніколи не було прориву, а в яких були. Всі втомлюються, їх потрібно відпустити. Але на заміну потрібна така ж кількість хлопців з таким же досвідом,
– сказав він.

Тому, за словами президента, і виникають проблеми. Тому що командири не можуть відпустити сильних військових, якщо їм немає заміни.

Якщо у вас резерви не такі потужні, ви не зможете хлопців відпустити. В іншому випадку – завтра у вас не буде якогось міста, воно буде під окупацією росіян,
– пояснив Володимир Зеленський.

Тим часом у країні-агресорці продовжують мобілізовувати людей.

В Росії посилюють мобілізацію: чи готова до цього Україна

  • Українська розвідка з'ясувала, що Росіяни проводять підготовку до масштабної мобілізації. До 1 червня 2024 року Кремль хоче мобілізувати 300 тисяч військових.
  • За словами Володимира Зеленського, Росії знадобиться десь місяць, щоб мати такий об'єм людей. Тож він наголосив, що Україна повинна бути готовою до цього.
  • Президент зазначив, що Україна теж повинна мати великий об'єм резервів, особливо людей із досвідом.