В обвинувальному висновку перерахували низку помилок головного обвинуваченого. Він їх пояснив "незнанням і помилковим переконанням, що ціль була ворожою".

Зокрема, мовиться про елементарні помилки в навігації та зв'язку, серед яких – відсутність будь-яких спроб проконсультуватися з командним пунктом, щоб встановити ідентичність цілі.

До теми Злочин, який досі без кари: перші роковини збиття українського літака МАУ під Тегераном

В Ірані засудили винуватців у авіакатастрофі 2020 року

У заяві, опублікованій 16 квітня офіційним новинним порталом судової влади Ірану Mizan Online, мовиться, що вироки винуватцям збиття українського Boeing 737 винесли після 20 судових слухань і "детальних розслідувань", що тривали протягом 3 років.

Головного обвинуваченого у процесі, якого називають "командиром оборонної системи "Тор М-1", засудили до:

  • трьох років ув'язнення за ненавмисне вбивство 176 пасажирів і членів екіпажу рейсу PS752 "Міжнародних авіаліній України",
  • ще 10 років за ігнорування протоколу та "масштабу наслідків своїх дій".

Літак Boeing 737-800 вранці 8 січня 2020 року за кілька хвилин після зльоту з міжнародного аеропорту імені Імама Хомейні в Тегерані збив підрозділ Корпусу вартових ісламської революції Ірану.

Спочатку офіційні особи стверджували, що український літак розбився через технічні проблеми. Однак через кілька днів вони визнали, що ракетник КВІРІ випустив 2 ракети по літаку, нібито сприйнявши його за крилату ракету.

Інцидент стався за кілька годин після того, як Іран провів "операцію помсти" проти США за вбивство високопоставленого генерала, що трапилося тижнем раніше. Це викликало занепокоєння про можливість відкритого конфлікту між двома країнами.

Варто прочитати В Росії може побільшати ракет: які таємні переговори ведуть Китай та Іран

Коротко про авіакатастрофу літака МАУ

  • Трагедія трапилася 8 січня 2020 року. Внаслідок падіння літака загинули 176 людей. Серед них були й 11 українців – 9 членів екіпажу і двоє пасажирів.
  • Тегеран під тиском світової спільноти, зокрема США і Канади, визнав, що саме іранські військові збили український літак. Його буцімто переплутали з військовим. В Ірану в той час саме було загострення взаємин зі США, військові яких базувалися в сусідньому Іраку.
  • Україна вимагала від Ірану об'єктивного розслідування, а також компенсації родинам загиблих та авіакомпанії.