За висновком звіту Баканова, звільнити могли усіх 11 членів Конституційного суду. Фото цього документу є у розпорядженні ЗМІ.

Раніше У Зеленського прокоментували конфлікт з Тупицьким

Рапорт Баканова щодо Тупицького

27 березня президент видав Указ про скасування призначення Олександра Тупицького главою Конституційного Суду. Як повідомляє джерело, буквально напередодні голова СБУ Іван Баканов подав президенту рапорт. Саме він і став підставою для рішення Зеленського.

У рапорті Баканов вказав, що вважає за доцільне звернути увагу на укази про призначення Тупицького і Касмініна, які підписав Янукович.

Рапорт Баканова про Тупицького
Рапорт Баканова про Тупицького / Фото з ZN.ua

Уточнюється, що зазначені судді голосували за рішення Конституційного суду, яке було винесене за поданням 47 народних депутатів. У результаті чого було скасовано кримінальну та адміністративну відповідальність державних службовців і політиків за недостовірне декларування.

Відсторонення Тупицького: що варто знати

Зеленський відсторонив Тупицького з посади очільника Конституційного Суду. Згодом глава держави взагалі скасував указ Януковича про призначення його суддею КСУ.

49 нардепів оскаржують указ Зеленського про відсторонення Тупицького у КСУ. Це переважно представники "Батьківщини" і "Європейської Солідарності". У зверненні вони зазначили, що звільняти суддів Конституційного суду треба лише в законний спосіб.

Справа Тупицького: головне

  • Ще на початку 2021 року, 19 січня, ДБР повідомило Тупицькому про підозру.
  • Йому інкримінують надання неправдивих свідчень та підкуп свідка.
  • Згодом у ДБР відкрили ще одне кримінальне провадження за підозрою у вчиненні самоправства.
  • Відсторонений від посади Тупицький не з'являється на засідання Печерського райсуду. До нього можуть застосувати примусовий привід.