Президент також зазначив, що Україна потребує більше електроенергії. Однак рішення щодо збільшення імпорту електроенергії ухвалюватиме Європа.

Дивіться також Потужний сигнал: що означає візит Орбана до Києва

Політичні події дня

Відбувся перший за час війни візит премʼєр-міністра Угорщини Віктора Орбана в Україну. Він приїхав до Києва одразу після початку головування Угорщини в ЄС.

Чіткий сигнал того, наскільки важливо для всіх нас у Європі зберігати єдність та робити спільні кроки. Багато говорили про шлях до миру, і саме до справедливого миру, тривалого, чесного. Я подякував і за участь у Саміті миру, і за підтримку комюніке. Розказав про те, чого ми вже досягли з партнерами в роботі між самітами, готуючи вже другий Саміт миру. Є хороші напрацювання, і буде їх ще більше,
– сказав президент.

Він також повідомив, що запросив Угорщину та премʼєр-міністра Орбана долучитися до відповідних зусиль. Також сторони домовилися щодо економічних та політичних деталей.

І дуже важливо, що ми окреслимо наші відносини, наші досягнення в новому документі – в угоді, що визначатиме добросусідство для України та Угорщини,
– додав Зеленський.

Також глава держави повідомив, що говорив із Марком Рютте, новим генсеком НАТО. Зеленський подякував йому за підтримку протягом цих років.

Нідерланди без перебільшень допомогли врятувати тисячі й тисячі життів наших людей. Україна завжди буде за це вдячна. І також бажаю новому уряду Нідерландів, новому премʼєр-міністру успіхів та дійсно ефективного лідерства,
– додав президент України.

Доповіді та нові доручення

За словами президента, 2 липня були важливі доповіді:

  • Доповідав керівник Служби зовнішньої розвідки про загрози та можливості, якими ми можемо скористатися. Зеленський заявив, що "є хороші перспективи".
  • Також була доповідь глави уряду України. Наразі є проєкти рішень уряду про те, що потрібно регіонам, які через війну мають особливу проблематику – як соціальну, так і інфраструктурну. Також Шмигаль доповів щодо заходів захисту енергообʼєктів, їх відбудови та роботи з європейськими партнерами заради розширення імпорту електрики в Україну.

Зараз ми повністю вибираємо обсяг імпорту, який погоджено з ЄС, і я вдячний усім сусідам за цю допомогу. Робимо все, щоб збільшити імпорт, і це має бути європейське рішення. Урядовці наші працюють над відповідною згодою,
– сказав Володимир Зеленський.

Він також повідомив, що доручив віцепрем'єр-міністру Федорову на найближчому засіданні Ставки представити аналіз діяльності операторів звʼязку: що робиться для гарантування звʼязку в умовах відключень електрики та хто з операторів звʼязку не дотримується відповідних рішень.

Крім цього, президент заявив, що доручив також міністру енергетики в щоденному режимі інформувати людей про стан робіт в енергетиці, про наявні дефіцити та про те, що країна робить заради їх заповнення.

Уряд повинен і значно активніше працювати для того, щоб у наших людей і наших компаній було більше можливостей закуповувати, виробляти, встановлювати все необхідне обладнання, щоб пройти цей складний період,
– заявив президент.

Також Зеленський доручив міністру оборони України, який сьогодні перебуває в Америці з візитом, надати конкретні дати, коли будуть поставлені обіцяні Україні додаткові системи Patroit.