Нагадуємо, що нещодавно мережею ширилася маніпулятивна інформація про те, що буцімто у Раді Безпеки ООН засудили атаку українських безпілотників на заводі "Шахедів" в Татарстані. Під час спільної прес-конференції з президентом Фінляндії Олександром Стуббом, Володимир Зеленський висловив вдячність "різним міжнародним організаціям, які постійно висловлюють засудження", передає 24 Канал.

Дивіться також У підмосковному Подольську прогримів вибух на підстанції, частина районів без світла

Що відповів Зеленський

На думку президента, міжнародні організації можуть засуджувати удари по російських територіях після того, як вони приїдуть до Харкова та подивляться, як люди живуть без світла без води.

І це важливо, що вони дійсно засуджують і фокусуються на ударах по Україні. Також деякі підіймають питання щодо ударів по НПЗ, по тимчасово окупованих територіях, де є інфраструктурні об'єкти, так і по військових аеродромах Росії і на захоплених українських,
– зауважує Зеленський.

Глава держави також додав, що відповісти таким організаціям можна доволі просто.

"Мені здається, для того, щоб в кінці кінців зрозуміти як вижити в Харкові, як людям жити без світла без води. Треба, напевно, людям приїжджати, дивитися, а потім щось засуджувати або ні. Росія окрім сили нічого не розуміє", – резюмував Зеленський.

Інші заяви Зеленського

  • Президент заявив, що наразі відсутня необхідність у мобілізації 500 тисяч осіб. Він відзначив, що Головнокомандувач знайшов можливість мобілізувати резерви в межах Збройних Сил. Це стосується військовослужбовців, які були призвані, але досі не брали участь у бойових діях.
  • Водночас Зеленський додав, що Росія планує 1 червня мобілізувати до армії Росії 300 тисяч осіб.
  • На зустрічі з президентом Фінляндії Александром Стуббом було укладено Угоду про співпрацю в галузі безпеки та довгострокову підтримку. За умовами договору, Фінляндія надаватиме довгострокову військову та фінансову допомогу, а також поглиблюватиме співпрацю з Україною в політичній, фінансовій, гуманітарній галузях та у сфері реформ.